Vefasızlığın fotoğrafı

Mudanya’da hastane yaptıran hayırseverin molozların arasına atılan fotoğrafı tartışmaya sebep oldu

Giriş Tarihi: 6.7.2016 17:24
Vefasızlığın fotoğrafı

'nın Mudanya ilçesinde hastane yaptıran hayırseverin fotoğrafının moloz yığınları arasına atılması vatandaşları isyan ettirdi.

adamı Hayri İpar'ın annesi Şaziye Rüştü adına Mudanya'da yaptırdığı hastane tadilata alındı. Daha önce başhekimlik binasında asılı olan Şaziye Rüştü'nün fotoğrafı, tadilat sırasında yerinden sökülüp, bahçedeki moloz yığınlarının arasına atıldı. Rüştü'nün fotoğrafının çöpe atılması tartışmaya sebep oldu. Hastane önünde toplanan bir grup vatandaş, hastanenin yapılmasına öncülük eden Şaziye Rüştü'ye yönelik bu saygısızlığın bütün Mudanyalılara yapılmış olduğunu belirterek, fotoğrafın hastane yenilendikten sonra eski yerine asılmasını istedi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili açıklama yapan Bura İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Ayvaz, "O fotoğraf oraya nasıl indi anlamış değiliz. İnşaatı yapan müteahhit firma çalışanları tarafından indirildiğini düşünüyoruz. Buradaki hata kesinlikle bizimle ilgili değildir. Haber alır almaz toplum sağlığı başkanımızı olay yerine gönderdik. Tabloyu kendisi bizzat oradan aldı. Orada 1937 tarihli tesisname belgesi var. Sayın Şaziye Rüştü hanımın vasiyeti var . O vasiyet harici orada hiçbir şey yapılamaz zaten. Hastaneyi en kısa zamanda bitirip yine hayırseverimizin ismiyle hizmete sokacağız. Bundan kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Kendisine karşı son derece saygılıyız. Fotoğrafı eski yerine asacağız" dedi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vefasızlığın fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN