Abdullah Yeğin Toprağa verildi

Bediüz Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin toprağa verildi. Yeğin'in cenazesi ikindi namazından sonra Diyanet leri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Eyüp Sultan mezarlığında defnedildi.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 18:42 Güncelleme Tarihi: 8.7.2016 20:06
Abdullah Yeğin Toprağa verildi

Bediüz Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin toprağa verildi. Yeğin'i son yolculuğuna Saidi Nursi'nin Şanlıurfalı talebeleri uğurladı. Güngören'de bir hastanede kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybeden Yeğin, yaklaşık 2 aydır tedavi görüyordu. Abdullah Yeğin'in cenazesi ikindi namazından sonra Diyanet leri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Eyüp Sultan mezarlığında defnedildi.

ABDULLAH YEĞİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, son yolculuğuna uğurlandı.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ'NİN TALEBELERİNDEN ABDULLAH YEĞİN TOPRAĞA VERİLDİ

Fatih Camisi'nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yeğin'in yakınları, burada taziyeleri kabul etti.

Yeğin'in cenazesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığında toprağa verildi.

ABDULLAH YEĞİN KİMDİR?

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin, 1920 yılında dünyaya geldi. Henüz 16 yaşında iken Kastamonu'da Bediüzzaman ile tanıştı. Nur hareketinin her döneminin canlı bir şahidi oldu. Vefatında Bediüzzaman'ın yanında bulunan birkaç isimden biriydi.

Her Risale-i Nur talebesinin evinde bulunan "İlmi, İslami, Edebi, Felsefi; Yeni Lügat" isimli eser Abdullah Yeğin'in kaleminden çıkmıştır. İlerleyen yaşına rağmen tüm Türkiye'yi dolaşarak Risale-i Nurları ve Bediüzzaman'ı anlatmaya devam etti. Abdullah Yeğin, kalp yetmezliği dolayısıyla 96 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

ABDULLAH YEĞİN BEDİÜZZAMAN'I ANLATIYOR

HÜKÜMETE DESTEK VERMİŞTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Yeğin Toprağa verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN