Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Said Nursi’nin talebesi Abdullah Yeğin hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Said Nursi’nin talebesi Abdullah Yeğin hayatını kaybetti

Said Nursi’nin talebelerinden Abdullah Yeğin 92 yaşında vefat etti. Yeğin nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu

Bediüzzaman Said Nursi'nin hizmetinde bulunan talebelerinden Abdullah Yeğin (92) nedeniyle 2 aydır tedavi gördüğü Güngören'deki özel bir hastanede vefat etti. Tedavi gördüğü hastalığı bir süredir düzelme yoluna girse de bayramda tekrar hastaneye kaldırılan Yeğin'in vefat haberini duyuran AK Parti Milletvekili ve Barla Platformu Başkanı Sait Yüce, Yeğin'in cenazesinin bugün Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in ikindi vakti Fatih Camisi'nde kıldıracağı cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı'nda defnedileceğini söyledi. Said Nursi'nin vârislerinden olan Abdullah Yeğin, 1 Kasım Genel Seçimleri'nde oy vermek için hasta yatağından kalkıp İstanbul'a gelerek oyunu kullanmıştı. "Yeğin ağabey", başta 17-25 Aralık darbe girişimi sürecinde olmak üzere sık sık AK Parti'ye ve hükümete desteğini dile getirmişti.

İZİN VERİLMEDİ
1924'te doğan Yeğin'in ailesi asırlar önce Bağdat taraflarından göç ederek Kastamonu'nun Araç ilçesi Kıyan köyüne yerleşti. Yeğin, Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur'u tanıdıktan sonra, ömrünü iman hizmetinde geçiren simalardan biriydi. Henüz ortaokul öğrencisi iken Risale-i Nur'u tanıdı ve arkadaşlarıyla birlikte sordukları soru, Risale-i Nur'un bir konusu olarak kayda geçti. Abdullah Yeğin'e Bediüzzaman'ın vefatından sonra Şanlıurfa'da kalmasına izin verilmemişti. 23 Mart 1960'tan sonra yurtta değişik noktalarda iman hizmetini devam ettirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Said Nursi’nin talebesi Abdullah Yeğin hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN