53 milyon sterlin tazminat kazandı

Giriş Tarihi: 9.7.2016
53 milyon sterlin tazminat kazandı

Model Christina Estrada, boşandığı eşi Suudi milyarder Şeyh Cuffali’den 53 milyon sterlin (200 milyon TL) tazminat kazandı

İngiliz basınının merakla izlediği boşanma davası, dün başkent Londra'da sonuçlandı. Dünyaca ünlü eski manken ve fotomodel Christina Estrada'yla (54) Suudi milyarder Şeyh Velid Cuffali (61) arasındaki anlaşmazlığı sonuca bağlayan mahkeme, Estrada'ya 53 milyon sterlin yani yaklaşık 200 milyon Türk lirası tazminat ödenmesine karar verdi. Ünlü mankenin avukatları, bu miktarın İngiliz adalet tarihinin en yüklü tazminatlarından biri olduğunu açıkladı. 2001'de Christina Estrada ile evlenen Şeyh Velid Cuffali, yaklaşık 13 yıl evli kaldığı ünlü mankeni 2014'te tek taraflı olarak boşamıştı.

1 MİLYONU KIYAFET PARASI
Olayı mahkemeye taşıyan Estrada, boyunca podyumlardan uzak kalmasının ve evlilik sırasında kaybettiği ününün karşılığı olarak, eski eşinden 196 milyon sterlin tazminat talep ederek dava açmıştı. Estrada, mahkemeye verdiği dilekçede, bu miktarın 1 milyon sterlininin "kıyafet masrafları" olduğunu belirtmişti. Londra'da yaşamını sürdüren Christina Estrada mahkemede, eski kocasının mal varlığının en az 6 milyar sterlin olduğunu iddia etti. Şeyh Cuffali'nin avukatları ise hastalığıyla mücadele eden müvekkillerinin sadece 100 milyon sterlin civarında bir serveti olduğu savunmasında bulundu. Ancak resmi kayıtlara göre, 2015 itibariyle Şeyh Velid Cuffali'nin serveti en az 4 milyar sterlin yani yaklaşık 16 milyar Türk lirasını buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
53 milyon sterlin tazminat kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN