Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek dileği, akülü bir araca sahip olmak

Malazgirt’te yaşayan engelli genç, çocukluğundan beri akülü bir aracın hayalini kuruyor.

Giriş Tarihi: 9.7.2016 10:01

'un Malazgirt ilçesi Saftekin Gazi Mahallesinde yaşayan ve engelli olan Mehmet Emin Gezer adlı vatandaş, çocukken geçirdiği nin ardından yanlış iğne vurulması sonucu felç oldu.

Evinden dışarıya dahi adım atamayan Gezer, arkadaşlarının yardımıyla dışarıya çıkartılıp gezdiriliyor. 32 yaşındaki talihsiz vatandaşın tek hayali ise yetkililerin kendisine akülü bir araç tahsis etmesi. 7 kardeşin ortancası olan Mehmet Emin, diğer vatandaşlar gibi özgürce gezmek istiyor.
Havale geçirdikten sonra toparlanamadığını söyleyen Mehmet Emin Gezer, "Küçüklükten iğne vuruldum bu hale geldim. Hiçbir yere gidemiyorum. Sakatım, arkadaşlarım gelip beni sırtına alarak götürebiliyor. Herkesin yanına kendim gitmek istiyorum. Çarşıya da gidemiyorum. Tek dileğim bir akülü araç verilmesidir" dedi.

Eşinin de vefat ettiğini belirterek oğluyla birlikte yaşadıklarını ifade eden annesi, "Oğlum küçükken havale geçirdi. Sonra bu hale geldi. Küçüklükten beri hasta, ağlıyor. Arkadaşları, kardeşleri getirip götürüyorlar. Onun da gezmesini, gelip gitmesini istiyoruz. Haline çok üzülüyor, çok üzüntü çekiyor" dedi.

Arkadaşları; Esen, Fikret Akçan, Murat Gezer ve Ahmet Özdemir ise Gezer'in canını sıkılması için her zaman yanında bulunmaya çalışıyorlar.

Arkadaşları, "Yanında olmak istedik. Kendisine destek veriyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek dileği, akülü bir araca sahip olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN