Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tombala kartları gizli bölmede çıktı

’da tombala çekilişiyle kumar oynatan iki adrese operasyon düzenlendi. Tombala malzemeleri sandalye altında, tavanda bulundu

Giriş Tarihi: 11.7.2016
Tombala kartları gizli bölmede çıktı
'da , Antalya merkezli bir holdingin merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki bir iş hanında bulunan bürosunda kumar oynatıldığı ihbarını aldı. Adrese operasyon düzenleyen ekipler, tombala çekilişiyle kumar oynatıldığını belirledi. Büroya, daha önce "Güven Parti İl Başkanlığı" olarak kullanılırken iki yıl önce tombala çekilişiyle kumar oynatıldığı iddiasıyla operasyon düzenlenmişti. Daha sonra "Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İlçe Başkanlığı" ve "Geleceğin Türkiye Partisi İl Başkanlığı" olarak kullanılan büroya iki yıl içinde kumar oynatıldığı gerekçesiyle 65 kez operasyon düzenlenmişti.

DERNEK'TE DE KUMAR
Polis, Sümer Esnafları Yaşatma Derneği'nde de kumar oynatıldığı ihbarını aldı. Buraya yapılan operasyonda tombala kartlarının sandalyenin altındaki ve tavandaki gizli bölmelere konulduğu belirlendi. Ekipler, iki operasyonda toplam 18 kişiye "kumar oynanması için yer ve imkân sağlamak" suçundan adli işlem, 155 kişiye ise Kabahatler Kanunu'na göre 219'ar TL para cezası uyguladı.

65 KEZ BASILDI!
Seyhan ilçesindeki büroya iki yıl içinde kumar oynatıldığı gerekçesiyle toplam 65 kez operasyon düzenlenmişti. Operasyonlar sırasında polis ekipleri, kapının çoğu kez uyarılara rağmen açılmaması nedeniyle kapıyı kırarak ya da balyozla duvarı delerek mekâna girmişti. Baskınlarda tombala kartları ve pulları ile çekilişte kullanılan makinelerin asitle eritilerek tuvalete atıldığı ya da tavan ve çatıya saklandığı fark edilmişti. Bazı operasyonlar sırasında da "gözcülerin" haber vermesiyle şüpheliler, elektriği keserek veya yangın ihbarı yaparak, kargaşadan yararlanıp kaçmaya çalışmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tombala kartları gizli bölmede çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN