Ahmet ’ın kardeşine dolandırıcılık davası açıldı

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Ahmet Hakan’ın kardeşine dolandırıcılık davası açıldı

Ahmet Coşkun’un yapımcı kardeşi Abdullah Coşkun, yetkilisi olduğu yapım şirketinin ı Cesim Parlak’ı ortakları ile dolandırdığı iddiasıyla mahkemelik oldu

Köşe yazarı Ahmet Coşkun'un yapımcı kardeşi Abdullah Coşkun, yetkilisi olduğu yapım şirketinin ı Cesim Parlak'ı ortakları ile dolandırdığı iddiasıyla mahkemelik oldu. Hazırlanan iddianameye göre; İbrahim Türker, Abdullah Coşkun ve Cem Ay Sertkaya NRG yapım şirketi bünyesinde ulusal TV kanallarına programlar yapıyorlardı. Avukat Cesim Parlak da bu şirkete hukuki danışmanlık hizmeti sunuyordu.

İMZALAR SAHTE
Parlak, söz konusu şirkete bir miktar borç para verdi. Daha sonra borca karşılık aldığı çeki bozdurmak istedi. Fakat çekin karşılıksız olduğu anlaşıldı. İcraya verilen çek için haciz yapıldığında ise arkasındaki ciroların bile sahte olduğu ortaya çıktı. Avukat Parlak, şikâyetçi oldu. Avukat Parlak'ın şikâyeti üzerine Coşkun, Türker ve Sertkaya hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında çek üzerinde bilirkişi incelemesinde bulunuldu. Bilirkişi, verdiği uzmanlık raporunda, çek arkasında atılı olan imzaların, söz konusu şirket yetkilileri tarafından taklit edilmek suretiyle atıldığı kaydedildi. Yürütülen soruşturma sonunda İbrahim Türker, Abdullah Coşkun ve Cem Ay Sertkaya hakkında "nitelikli dolandırıcılık" ve "resmi belgede sahtecilik" suçu kapsamında dava açıldı. Dava, Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan’ın kardeşine dolandırıcılık davası açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN