Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parmağı kopan kişinin 5 hastane dolaştığı iddiası

: -"Haberlerde geçen iddialar yakından takip edilmektedir. Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığımızca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır"

Giriş Tarihi: 12.7.2016 19:43
Parmağı kopan kişinin 5 hastane dolaştığı iddiası

, 'da parmağı kopan kişinin 5 hastane dolaştığı iddialarına ilişkin, Denetim Hizmetleri Başkanlığınca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığını belirtti.

Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, habere konu iddialarla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, 30 Haziran'da gerçekleşen olayla ilgili 07.53'te Anadolu 112 Komuta Kontrol Merkezinin aranarak ambulans talep edildiği kaydedildi.

Ambulans ekibinin 9 dakikada olay yerine ulaştığı, 15 dakikada Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine hastanın naklini gerçekleştirdiği vurgulanan açıklamada, "Hastanenin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği, yaralanmayı 'özellikli ve ayrıcalıklı vaka' olarak değerlendirerek, başka bir merkeze sevkinin uygun olacağı bilgisini vermiştir. Bu aşamada 112 Komuta Kontrol merkezi tekrar aranarak ambulans istenmesi gerekirken, kayıtlarda böyle bir talebe rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Bu çerçevede hastanın kendi imkanlarıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittiği bildirilen açıklamada, bu hastanede muayeneyi gerçekleştiren ilgili uzman hekimin, "parmağın dikilmesinin mümkün olmayacağı, mevcut yaranın onarımının daha uygun olacağı" değerlendirmesini yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, bu değerlendirmeye rağmen hastanın, tedaviyi kabul etmeyerek kendi isteği ve imkanlarıyla başka sağlık merkezlerine başvurduğu belirtildi.

Haberlerde geçen iddiaların yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimizce olayla ilgili derhal inceleme başlatılmıştır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığımızca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır. Yapılacak inceleme ve soruşturmalar sonucunda ihmal ya da kusur tespit edilmesi halinde, gerekli yasal işlemler uygulanacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parmağı kopan kişinin 5 hastane dolaştığı iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN