Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 derece birden ısınıyor

Sıcaklıklar Güney Marmara’dan başlayarak bugünden itibaren tüm yurtta hızla yükseliyor. 34, Ankara 39, ise 44 dereceyi görecek

Giriş Tarihi: 13.7.2016
Hava 10 derece birden ısınıyor
Türkiye genelinde sıcaklıklar bugünden itibaren mevsim normallerinin 5-10 derece üzerine çıkıyor. Güney Marmara'da sıcaklıklarının artmaya başlayarak hafta sonunda 40 dereceye kadar ulaşması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre sıcaklığın Güney Marmara'da bugün 34 derece ve üstü olması öngörülüyor.

REKOR KIRILABİLİR
Sıcak havalar Marmara Bölgesi'nin yanı sıra hafta sonuna kadar tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. En yüksek hava sıcaklıklarının özellikle cumartesi günü İç Anadolu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde görüleceği ve bazı bölgelerde uzun yıllar ortalamasını geçip rekor kırabileceği tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergün Güler, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek, "Özellikle yarından (bugün) sonra ve hafta sonu yurdumuz üzerindeki yüksek basınç ve Basra üzerinden gelen alçak basıncın da etkisiyle sıcaklıkların daha da yükselmesini bekliyoruz. 'da normallerin üzerinde 34 derece olarak bekliyoruz. Hafta sonu Antalya'da 38, Ankara, Eskişehir ve İzmir'de ise 38-40 dereceye kadar çıkmasını bekliyoruz. Güneydoğu'da sıcaklıklar daha yüksek. Cumartesi günü 'da sıcaklık 44 dereceye kadar yükselecek" dedi.

40'LI DEĞERLERE ÇIKIYOR
Bursa'da hava sıcaklığının hafta sonunda 39 dereceye, Balıkesir'de 40 dereceye, Çanakkale'de 35 dereceye ve Yalova'da 36 dereceye çıkması bekleniyor. Hava sıcaklığının Ayvalık'ta 35 dereceye yükseleceği, Diyarbakır'da 42, Eskişehir'de 41, Konya'da 40, Denizli'de ise 41 derecenin görüleceği uyarısı yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava 10 derece birden ısınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN