Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Güçlü bir Türkiye istemiyorlar’

Giriş Tarihi: 16.7.2016
‘Güçlü bir Türkiye istemiyorlar’

Türkçe şarkılar da seslendirdiği “Barakah” albümünün tanıtım toplantısında konuşan Azeri sanatçı Sami Yusuf “Türkiye’nin gelişmesinden rahatsız olanlar var” dedi. Yusuf yarın Alanya’da bir konser verecek

Ünlü Azeri şarkıcı Sami Yusuf, Türkçe şarkılar da seslendirdiği "Barakah" albümünü çıkardı. Yarın Alanya'da bulunan Adenya Otel'de bir konser verecek olan sanatçı, yeni albümünün tanıtım toplantısını ise dün İstanbul'da Park Bosphorus'da gerçekleştirdi. Sözlerine 'da meydana gelen terör saldırısıyla başlayan Yusuf, "Terör Pakistan'da, Türkiye'de dünyanın birçok yerinde yaşanıyor maalesef. Masumların hayatına kasteden bu terör hadiselerinin sona ermesini diliyorum" dedi. Albümde Türkçe olarak "Uyan Ey Gözlerim," "Ya Resulullah" ve "Ben Yürürüm Yane Yane" şarkılarını seslendiren Yusuf, "Bir önceki albümümde uyuma ve dengeye, orta yola, 'merkez'e dönüş için artan şiddet ve tüketim aşırılığına karşı bir çağrı ile cevap vermek istemiştim. Barakah albümünü ise, Avrupa'daki delilik haline yönelik bir ilaç, bir panzehir olarak hazırladık" dedi. Türkiye'ye birçok kez geldiğini hatırlatan Yusuf, "Türkiye çok gelişen bir ülke. Bazı insanlar Türkiye'nin güçlü, gelişmiş bir ülke olmasını istemiyor. Komplo teorisyeni değilim, onların kim olduklarını bilmiyorum ama bu yönde bir uğraş, böyle bir gerçek var" diye konuştu.

AHMET ÖZHAN DİNLİYOR
Sanatçı, Türk kültürünü de övdü: "İslam kültürleri arasında en büyüleyici olanı Türk kültürü. Bunu bugün burada olduğum için söylemiyorum. Türk kültürü özellikle müzik ve şiir anlamında çok geniş, olağanüstü ve büyüleyici bir kültür. Albümümde de Yunus Emre, Sultan Murad Rıfat'tan örnek şarkılar seslendirdim." Yusuf, Türkiyeli sanatçılardan Ahmet Özhan'ın müziklerini severek dinlediğini, özellikle eski ilahileri çok sevdiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Güçlü bir Türkiye istemiyorlar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN