Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci alçaklara vatandaş tokadı

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Darbeci alçaklara vatandaş tokadı

terör örgütünün darbe girişimi, milyonlarca vatandaşın sert tepkisine neden oldu. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara sığmayan vatandaşlar, “Demokrasiye uzanan eller kırılsın”, “Tayyip Erdoğan. Dik dur eğilme bu millet seninle” şeklinde sloganlar attı

Demokrasiye sahip çıkan milyonlarca vatandaş yurdun 81 ilinde dün meydanları doldurdu. Ankara'da Kızılay, İstanbul'da ise Taksim meydanları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da öne çıkan protestolarda vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini önceki günden itibaren tuttukları "demokrasi nöbetiyle" gösterdi. Bazı kentlerde kurulan dev ekranlarda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını takip etti. İstanbul Taksim Meydanı'na ellerinde Türk bayrakları taşıyan binlerce kişi akın etti. Otomobilleriyle şehir turu yapan vatandaşlar daha sonra İstiklal Caddesi'ne gelerek sloganlar eşliğinde Taksim'e yürüdü. Meydan tamamen dolarken, burada İstiklal Marşı okundu. Vatandaşlar hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek olurken "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Polise uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.
ANKARA: Trafiğe kapatılan Kızılay Meydanı'nda da vatandaşlar bekleyişlerini sürdürdü. Halkın ellerinde Türk bayraklarıyla kadın erkek, çocuk yaşlı demeden kentlerin önemli meydanlarında sürdürdüğü tepkilere sivil topum kuruluşları da destek oldu. Askeri kalkışmayı protesto eden vatandaşlar, hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine slogan attı.
GAZİANTEP: Önceki akşam AK Parti il başkanlığı önünde başlayan gösteriler, Demokrasi Meydanı'nda yoğunluk kazandı. Binlerce kişinin Demokrasi Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdiği kentte, bazı vatandaşlar sloganlar attı, bazıları ise Kuran-ı Kerim okuyarak birlik ve beraber için dualar etti.
İZMİR: Konak Meydanı'ndaki saat kulesi etrafında Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle toplanan binlerce İzmirli, dün gece olduğu gibi bugün de darbe girişimine tepki gösterdi. Meydanda 20.00'den itibaren toplanmaya başlayan İzmirliler, "Asker kışlaya", "Türkiye burada, darbeciler nerede", "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur, eğilme, bu millet seninle", "Ya Allah Bismillah Allahuekber", "İdam isteriz" ve "FETÖ'ye idam" sloganları attı. Alanın etrafına "Darbeye karşı tek ses tek nefes", "Darbecilere karşı bu kez milli irade kazandı" ve "Türkiye'yi seviyorum, darbeye karşı duruyorum" pankartları, İzmir Vilayet Konağı'na da Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın posterleri asıldı.
MARDİN'DE Suriyeliler'den tepki Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 'in Midyat ilçesine yerleşen Suriyeliler, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti. "Bir bir bir, Suriye Türkiye bir" sloganları atarak, darbe karşıtı döviz ve pankartlar ile Türk ve Suriye bayrağı taşıdı.
ŞANLIURFA: Şanlıurfa'da darbe girişiminin duyulmasının ardından çoğunlukla AK Parti il binası ile 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde toplanan binlerce vatandaş, sloganlar attı.
BALIKESİR: Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda toplanan kalabalık grup, Karesi Mehteran ekibinin çalıp söylediği marşlar eşliğinde, Anafartalar ve Kızılay Caddesi güzergahını kullanarak Balıkesir Valiliği önüne yürüdü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan burada dev ekranda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını takip etti.
Antalya: Antalyalılar, Cumhuriyet Meydanı'ndaki bekleyişini sürdürdü. Ellerinde taşıdıkları darbe ve FETÖ karşıtı pankartlarla Cumhuriyet Meydanı'nı akşam saatlerinde tekrar doldurmaya başlayan Antalyalılara Büyükşehir Belediyesi tarafından çay, su ve kumanya ikramı yapıldı.
KIRKLARELİ: Kırklareli'nde dün akşam AK Parti İl Başkanlığı önünde başlayan gösteriler, dün Vilayet Meydanı'nda yoğunluk kazandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar "Kırklareli burada darbeciler nerede" şeklinde sloganlar attı.
BURSA: Bursa'da, binlerce kişi Türk bayraklarıyla Fomara Meydanı'na koştu Vatandaşlar, meydana kurulan dev ekranda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını izlerken bazıları göz yaşlarını tutamadı.

Erdoğan ÖZTÜRK-Talat ÖZTUZSUZ-Ferhat KAYA-Feti KILIÇ-Nasrettin GÜNEŞ-Nezir GÜNEŞ-Mustafa KIRLAK-Vedat YETİK-Ali ALTUNDAŞ-Şaban YILMAZ-Ali ALTUNDAŞ-Adnan AÇIKGÖZ-Rıdvan UYSAL- Abbas ÇAKAR-Özgür ÖZDEMİR-Bülent ERTAŞ-Sinan AYDIN-Recep ÇİRİK-Yaser ÇAPAROĞLU-Tahir Aşkın KISACIK- Mehmet YILDIRIM- Hayrettin YENEL -Rıdvan UZUN- Metin HARIKÇI/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci alçaklara vatandaş tokadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN