Demokrasi nöbeti

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Demokrasi nöbeti

FETÖ-PDY’nin apoletli teröristlerinin darbe girişimine tokat atan halk 81 ilde demokrasi nöbetine devam ediyor. Bayraklarıyla meydanlarda toplanan halk Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bu millet seninle” diyor

ANKARA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanları terk etmeyin" çağrısı üzerine toplanan vatandaşlar, birlik mesajı verdi. Ankara Kızılay Meydanı'nda toplanan on binler de "Bu vatan bizim, kimse alamaz" sloganları attı.

KAYSERİ
Sendikalar, STK'lar odalar, halk el ele
Kente ve Develi ilçesinde "Darbe İçin Tek Yürek" programı kapsamında binlerce vatandaş bir araya geldi. Develi'de bulunan resmi kurumlar, parti temsilcileri, sendikalar, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği programda Kuran okundu, dualar edildi. Programın yanı sıra ilçe merkezinde de vatandaşlar araçlarıyla konvoy yaparak darbe girişimine tepki gösterdi.

NİĞDE
Binlerce vatandaş Hükümet Meydanı'nda yapılan mitinge destek verdi. liler aile fertleri arasında dönüşümlü olarak miting alanında nöbet tutuyor. Alanda toplananların yiyecek ve su ihtiyaçlarını Niğde Belediyesi karşıladı. AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen de nöbet tutan vatandaşlara destek verdi.

IĞDIR
Vatandaşlar darbe girişimine karşı valilik önündeki demokrasi nöbetini sabaha kadar sürdürdü. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan 7'den 70'e binlerce kişi sokağa döküldü. Camilerde sık sık okunan salaların ardından anonslarla vatandaşlar sokağa davet edildi.

ZONGULDAK
Ereğli ilçesinde çok sayıda kişi Bağlık Polis Merkezi önünden ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Kalabalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete destek sloganları attı.

BİLECİK
Bozüyük ilçesinde de vatandaşlar meydanlardaki nöbetine devam etti. Tekbirler eşliğinde hep bir ağızdan dualar edildi. İsmet İnönü Caddesi üzerinde yürüyen vatandaşların sokak nöbeti sabaha kadar devam etti.

BURSA
Binlerce Bursalı meydanları doldurdu. Fomara Meydanı'nda Türk bayraklarıyla toplanan yaklaşık 40 bin kişi, darbe karşıtı sloganlar attı. Meydandaki dev ekrandan Cumhurbaşkanı 'ın konuşmasını dinleyen kalabalık, "Dik dur eğilme, bu millet seninle," "Devlete uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.

MERSİN
'Darbeye karşı omuz omuza'
"Darbeye karşı omuz omuza" sloganlarıyla meydanları dolduran vatandaşlara Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da destek verdi.

İZMİR
Binlerce kişi Konak Meydanı'nda toplanarak darbe girişimini protesto etti. Kalabalık, Türk bayraklarıyla İzmir Valiliği önü, Konak Meydanı ve Saat Kulesi çevresinde toplanıp, dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi. Vatandaşlar sık sık, "Darbeye hayır," "Eski Türkiye'de yaşamıyoruz," "Burası Irak, Suriye, Mısır değil, Burası Türkiye" sloganları attı.

ERZURUM
Dadaşlar, Narmanlı Camisi'nden Havuzbaşı Kent Meydanı'na kadar yürüdü. lular ellerinde Türk bayraklarıyla tek vücut halinde tekbir ve dualar eşliğinde demokrasi bayramı yaşadı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 67 bin 500 bayrak dağıttı.

RİZE
Merkez ve İlçelerinde binlerce kişi sokaklara dökülerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Demokrasi Nöbeti' ile destek verdi. Rizeliler 'Dik dur eğilme bu millet seninle', 'FETÖ'ye idam' şeklinde sloganlar atarak çalan mehter marşlarına eşlik ettiler. Polis halkın toplandığı meydanlarda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Halit TURAN - Sinan AYDIN - Adnan AÇIKGÖZ - Abbas ÇAKAR -Harun ATALAY - Ahmet Emre ATALAY - Hayrettin YENEL - Emine KOLUUZUN / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN