‘10 kez idam edilseler az’

FETÖ-PDY’ci cuntacılara “dur” derken şehit olan işadamı Adil Büyükcengiz’in ağabeyi “Kardeşimi sırtından vuran kalleşler idam edilsin” dedi

Giriş Tarihi: 19.7.2016
‘10 kez idam edilseler az’
Adil Büyükcengiz, 52 yaşında evli ve 3 kız çocuğu babası, deri sektöründe faaliyet gösteren bir işadamıydı. 15 Temmuz akşamı darbecilere direnmek için Saraçhane'ye koştu. Büyükcengiz, darbecilerin zırhlı araçlarına göğsünü siper etti. Ama kalleşlerin halkın üzerine açması sonucu sırtından vurularak öldürüldü.

"FETÖ'CÜ HAİNLER TEMİZLENSİN"
Cenazesi dün Türk bayrağına sarılı olarak Zeytinburnu Yenidoğan Camisi'ne getirildi. Ardından Edirnekapı Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törende eşi Aysel ve ağabeyi Abdulkadir Büyükcengiz "İdam yetmez. FETÖ bitirilmezse yüreğimiz soğumaz" diyerek yürekleri dağladı. Ağabeyi Abdulkadir Büyükcengiz "Kardeşimi sırtından alçakça vuran Fetullahçılar, üç kız çocuğunu babasız, eşini dul bıraktı. Sevenlerinin yüreğini yaktı. Kalleşlere direnirken, alçakça sırtından vuruldu. Böyle kalleşçe, şerefsizce insanlarını vuranların 10 defa idam edilmesi gerekir. Eğer bu insanların cezası verilmezse, Fetullahçı ihanetçiler temizlenmezse hakkımızı helal etmiyoruz. Biz Gaziantepliyiz; gazi çocukları ve torunlarıyız. Bu memlekete 10 Adil 10 Abdulkadir feda olsun" dedi. Eşi ise "Ocağımıza düştü. İntikamı alınsın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘10 kez idam edilseler az’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN