Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'cülerin kaçışını engellemek için yıllık izinler iptal edildi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan kapsamlı temizlik operasyonunun zarar görmemesi için tüm önlemler alındı. Kamu çalışanlarının, yurt dışına çıkışları yasaklanırken, izinler de iptal edildi.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 17:31 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 17:34
FETÖ'cülerin kaçışını engellemek için yıllık izinler iptal edildi
Başbakanlık Genelgesi ile tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırıldı. Kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına geri çağırıldı.

Öte yandan FETÖ'cü kamu çalışanlarının yurtdışına kaçmasını önlemek için sınır kapıları uyarıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden tüm sınır kapılarına giden yazıda, "Ülkemizde yaşanan olaylara istinaden gemilerle yolculuk yapmak maksadıyla başvurularda bulunan devlet memurları, (hakim, savcı, subay, astsubay veya emniyet teşkilatı vb) olduğunda tereddütsüz reddedilerek, ivedi bir şekilde müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunu rica ederim" denildi.

Sınırı kapısı görevlilerinden, yeşil pasaportları dahi olsa hiçbir kamu kurumu çalışanının yurt dışına çıkmasına izin verilmemesi, acil olarak polise bilgi verilmesi istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cülerin kaçışını engellemek için yıllık izinler iptal edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN