O general i kışlaya döndürdü

FETÖ mağduru emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, darbe girişiminde sokaktaki lere “Bunlar darbe yapıyor. Kışlaya dönün” diyerek birliğin çekilmesini sağladı

Giriş Tarihi: 19.7.2016
O general askeri kışlaya döndürdü
Darbeye kalkışan hainlere karşı demokrasi destanı yazıldı. Sokağa çıkan, tankların önüne geçerek darbeye "Dur" diyen vatandaşların her biri, bu destanın kahramanlarındandı. Hainlere karşı çıkanlardan biri de emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz oldu. Daha önce FETÖ/PDY'nin hedef aldığı Yavuz, Balyoz davasında 18 yıl hapse mahkum edilmiş, 40 ay hapis yatmıştı. Yavuz, kanlı darbe girişimi başladığında Beykoz'daki evindeydi. Hemen sokağa çıktı. 1'inci Ordu Komutanı Ümit Dündar'ın Harp Okulu'nda sınıf arkadaşı olan Yavuz, üstlerinden aldıkları çerçevesinde sokağa çıkan lere "Sizi kandırmışlar. Bunlar darbe yapıyor. Kışlanıza dönün" diyerek birliğin geri çekilmesini sağladı. Mahallede kendisini tanıyan vatandaşları da yatıştıran Yavuz, askerleri linç etmelerini engelledi. Onun gibi Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda tutuklu kalan FETÖ mağduru birçok emekli subay, FETÖ/PDY'li olmayan muvazzaf arkadaşları ile irtibata geçip "Sakın darbeye katılmayın, darbecilerden gelen emirleri uygulamayın" uyarısında bulundu.

'DARBE PLANINI BİZDE DENEMİŞLER'
Emekli Tümgeneral Yavuz, şunları söyledi:
Bilgiler geldikçe; İstanbul ve Ankara dışında, bir de Gölcük ve Mersin dışında bir şey olmadığını görünce, bunun Fetullahçı bir darbe olduğuna kanaat getirdim.
Bunlar daha önce bizi tutuklamak için o sahte darbe planlarını yaptılar, tertipler düzenlediler, güç aldılar. Kendi yapacakları darbenin planını yapmışlar aslında. Bizi tasfiye ettirdiler, kendilerine bir darbe ortamı yarattılar ve gerçek darbeye de kendileri yeltendiler. Ama kapana kıstırdılar kendilerini. O kadar da altın çocuk değiller.
Kendi iradesini başkasına bırakan bir adam, kendi komutanı yerine, meşru zeminler yerine, ne idüğü belli olmayan bir adamdan emir alan asker, asker olur mu?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O general askeri kışlaya döndürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN