Türkiye'nin en iyi haber sitesi

katliamı kamera görüntülerinde

Darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü askerler, İstanbul Büyükşehir Belediye binasında 17 vatandaşı öldürdü. Kanlı baskın, binanın güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı

Giriş Tarihi: 20.7.2016
İBB katliamı kamera görüntülerinde
İstanbul'da 15 Temmuz gecesi darbeci askerlerle polis arasındaki çatışmaların en yoğun yaşandığı yerlerden biri İstanbul Büyükşehir Belediyesi () binasıydı. Kanlı darbe girişiminin başladığı saatlerde Fatih Saraçhane'deki Büyükşehir Belediye binasına üç kamyonla gelen askerler caddeyi trafiğe kapattıktan sonra İBB binasına yöneldi. FETÖ'cü askerler binaya girerken bir belediye çalışanından yardım aldı. Darbecilerin Whatsapp yazışmalarında 'üst düzey İBB yetkilisi itaat ediyor' diye adı geçen Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç yardımıyla askerlerin içeri girdiği iddia edildi. Hızla üst katlara çıkan cuntacı askerler, işbirlikçi belediye çalışanlarının refakatinde başkanlık makamının olduğu bölüme yöneldi. İBB binasının işgal edildiğini duyan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile belediye önüne toplanarak protesto etmeye başladı. Giderek artan kalabalığı dağıtmak isteyen askerler havaya etti. Açılan sonucu o gece 17 sivil vatandaş katledildi.

ACIMASIZCA ATEŞ AÇTILAR
En kanlı saldırının yaşandığı İBB binasında yaşananlar güvenlik kameralarına da yansıdı. Askerlerin binaya gelişi, içeri girişi ve binayı işgal edişi saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde rütbeli bir askerin silahsız insanlara ateş ettiği açıkça yer alırken, bir başka rütbelinin de belediye çalışanlarının kıyafetlerini giydiği göze çarptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBB katliamı kamera görüntülerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN