Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başladığı yerde 10 binler buluşacak

Kanlı darbe girişiminin başlatıldığı Boğaziçi Köprüsü’ne çıkıp hainlere canı pahasına engel olan vatandaşlar bugün yeniden köprüde olacak

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Başladığı yerde 10 binler buluşacak
Milli iradeyi hedef alan 15 Temmuz darbe girişimine karşı genci yaşlısı, kadını erkeği demokrasi sevdalıları, bugün Boğaziçi Köprüsü'nde buluşuyor. Milli İrade Platformu öncülüğünde, "Başladığı Yerdeyiz" sloganıyla Üsküdar Millet Parkı'nda 21.00'de başlayacak yürüyüş Boğaziçi Köprüsü'nde son bulacak. Darbe girişimini kınayacak binlerce kişi hep bir ağızdan 'darbeye hayır' diyecek. Utanç gününü unutmamak ve tekrar yaşanmasına engel olmak için şehit aileleri, siyasi partilerin ve STK'ların gençlik kolları başta olmak üzere tüm İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde buluşacak.

"YÜZYILIN EN ÖNEMLİ DİRENİŞİ"
15 Temmuz'un bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Önder İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Başkanı Halit Bekiroğlu yürüyüşle ilgili şunları söyledi: "Son yüz yılımızın en önemli direnişini, mukavemetini yaşadık. Biz bu mukavemetin aynı zamanda toplumsal bir mutabakata dönüşmesini arzu ediyoruz. Elbette yüzlerce kardeşimizi şehit eden insanların ağır şekilde cezalandırılmasını da arzu ediyoruz. Özellikle biz şehitlerimizi unutmamak ve onlara vefamızı göstermek için bu akşam saat 21.00'de Boğaziçi Köprüsü'ne doğru meşalelerle yürüyüş yapacağız. Şehitlerimizi orada dualarla Kuranlarla yad edeceğiz. Onların canları pahasına verdiği bu mücadeleyi canlı ve diri tutmak için inşallah tüm vatandaşlarımızla, STK'larımızla, imam hatip öğrencileri ve mezunları, hasseten gençlerimizle birlikte Boğaziçi Köprüsü'nde olacağız." Milli İrade Platformu öncülüğünde yapılacak yürüyüşe Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), ENSAR Vakfı, Gençlik Vakfı (TUGVA), İlim Yayma Vakfı, KADEM gibi 'nin önde gelen birçok sivil toplum kuruluşu katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başladığı yerde 10 binler buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN