Meydanları bırakmayacağız

Memleketi ’ta darbe girişimini kınayarak halka “Meydanları terk etmeyin” çağrısında bulunan ünlü sanatçı Seda Sayan, “Vatanımıza, demokrasiye sahip çıkmaya devam” dedi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
Meydanları bırakmayacağız
15 temmuz darbe girişimine kayıtsız kalmayanlardan biri de sanatçı Seda Sayan'dı. Sayanın darbeyi kınayan ve demokrasi için birlik beraberlik çağrısı yaptığı konuşma, memleketi 'taki meydanlarda hoparlör ve barkovizyon vasıtasıyla halka dinletildi.

ERDOĞAN ŞARKISI ÇALINDI
Ardından sözü ve müziği Seda Sayan'ın eşi Erkan Çelik'e ait "Büyük Başkan " şarkısı çalındı. Sayan konuşmasında şunları söyledi: "Benim kıymetli hemşerilerim benim güzel ülkemin değerli vatandaşları... Ülkemize yapılan şerefsizce kurgulanan ve ana kuzusu erlerimizi haysiyetsizce kullanarak kendi halkının üzerine darbe uygulamaya kalkışanları, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali 'ın çağrısıyla meydanları terk etmedik ve asla terk etmeyeceğiz. Vatanımıza, demokrasiye sahip çıkmaya devam! Bu uğurda verdiğimiz şehitlerimiz için, kaybettiğimiz vatandaşlarımız için bayrağımıza sarılıp vatanımızı bu haysiyetsizlerden Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi temizleyene kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Sayın Gürsoy Kızılgül ve Pazar Belediye Başkanımız Sayın Şerafettin Pervanlar'a ilk günden bu yana Pazar halkının arkasında olduğu için ve bana siz hemşerilerime seslenme fırsatı verdiği için teşekkür ederim. İlk günden beri oradaki Seda Sayan Lisesi'nin ışıklarının sönmemesi, el eleyiz mesajıdır. Allaha emanet olun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanları bırakmayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN