Demokrasi şehidinin organları hayat verdi

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Demokrasi şehidinin organları hayat verdi

FETÖ’cü hainlerin kurşununa hedef olan 15 yaşındaki Halil İbrahim ’ın beyin ölümü gerçekleşti. Organları babası tarafından bağışlanan Halil İbrahim, 5 kişiye hayat verdi

FETÖ/PDY'li hainleri durdurmak isteyen demokrasi kahramanlarından biri de 15 yaşındaki Halil İbrahim 'dı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne giden çocuk, hainlerin attığı kurşun başına isabet edince kaldırıma düştü. Hastaneye kaldırılan çocuğun beyin ölümü gerçekleşti.

BAŞINDAN VURULDU
Hainler, Boğaziçi Köprüsü'nü tutmuş, Vatan Caddesi, Atatürk Havalimanı ve Saraçhane çevresini sarmıştı. Şanlıurfa'dan İstanbul'a göç eden Yıldırım ailesi, darbe girimini öğrendi. Beş çocuk sahibi tekstilci baba Bahaddin Yıldırım, hemen sokağa çıktı. Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne gitti. Yanında 5 çocuğundan ikincisi olan ve bir galeride çalışan Halil İbrahim Yıldırım da vardı. Çevik Kuvvet binasına yaklaştıklarında bir hainin sıktığı kurşun, çocuğun başına isabet etti. Bir anda yere yığıldı. Baba, oğlunu hemen hastaneye kaldırdı. Ancak yoğun bakımda tedavi gören çocuğun beyin ölümü gerçekleşti. , "Çocuğunuzun organlarıyla başka hayatlara can olabilirsiniz" dedi. Baba da demokrasi şehidi olan oğlunun 2 böbreğini, karaciğerini, kalbini ve kornealarını bağışladı. O organlar 5 kişiye hayat verdi.

"VATAN KAZANDI"
Yıldırım'ın babası Bahaddin Yıldırım, "Bu hainler oğlumun koca yüreğinden ders alsın. Onlar kendi insanına, kendi vatandaşına kurşun sıkarken, oğlum 5 kişiye hayat verdi. Ben oğlumu kaybettim, ama vatan kazandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şehidinin organları hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN