Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanın adı meydana verildi

Vatan haini generali alnından vurarak darbe girişimini henüz başlarken sekteye uğratan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi, ’nin en büyük meydanında yaşayacak

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Kahramanın adı meydana verildi
'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan darbeci generali alnından vuran ancak kendisi şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismi 'nin en büyük meydanına verilerek, ismi yaşatılacak. Darbe girişimi sırasında Tuğgeneral Semih Terzi ve 20 kişi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışırken Astsubay Ömer Halisdemir, Tuğgeneral Terzi'yi başından vurarak öldürdü. Ancak çıkan çatışmada kendisi şehit düştü. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girilmesini engelleyen Ömer Halisdemir büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. Kahraman Halisdemir sayesinde hayati öneme sahip ÖKK, devletin idaresinde kaldı ve darbecilerin büyük oranda direnişi kırıldı. Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde yaşayan baba Hasan Hüseyin Halisdemir oğluyla gurur duyduğunu belirterek, "Oğlum eğer olduğu yeri darbeci komutana teslim etseymiş, Özel Kuvvet Komutanlığı tamamen yok olacakmış. Devletin ağır silahları, helikopteri oradaymış. O birliği de aldıktan sonra Ankara'yı yok edeceklermiş. Oğlumla gurur duyuyorum" dedi.

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN
Niğde Belediye Başkanlığı, kahraman şehit Ömer Halisdemir'in ismini Niğde'nin en büyük meydanına verme kararı aldı. Belediye Meclisi kararıyla Kent Meydanı'nın ismi "Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Meydanı" olarak değiştirilecek. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olmasında büyük pay sahibi olan Niğdeli şehit Ömer Halisdemir'in isminin asla unutulmayacağını ve nesilden nesile bir destan olarak anılacağını söyledi. Akdoğan, Belediye Meclisi'nin 5 Ağustos 2016 tarihli toplantısında alınacak karar ile Kent Meydanı'na, kahraman şehidin isminin verileceğini belirtti.

GAZİANTEP'TE DE İMAM HATİP LİSESİNE
Niğde'deki en büyük meydana adı verilen şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, aynı zamanda Şirinevler Kız İmam Hatip Lisesi'nde de yaşayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanın adı meydana verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN