Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nişan yapacakları gün şehit oldular

Özel Harekât Polisi Halit Gürsel ve Komiser S. Y.'nın o gece nişanları vardı. Ancak darbe girişimi patlak verince birlikte gittikleri Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda, cuntacı hainlerle çarpışırken şehit düştüler

Giriş Tarihi: 23.7.2016
Nişan yapacakları gün şehit oldular
Terör örgütü FETÖ mensubu askerlerin darbe girişimi sırasında, F-16 uçaklarıyla Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'na yaptığı saldırıda şehit olanların öyküleri yürek burkuyor. Gölbaşı şehitleri arasında yer alan lı Özel Harekât Polisi Halit Gürsel ve Komiser S. Y.'nin o gece nişanları vardı. Darbe girişimi nedeniyle yeniden göreve çağrılınca nişanı bir gün sonraya erteleyen genç özel harekât polisleri, cuntacılarla mücadele ederken şehit oldu.

EVDEN GERİ ÇAĞIRDILAR
Şehit Halit Gürsel'in acılı babası "Aldığım yüzükleri takamadan şehit oldu. Mesleğini de çok seviyordu. Vatanı için canını feda etti. Vatan sağ olsun" derken acılı anne ise oğlunu kendinden alan darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Ankara'daki Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'nda görev yapan Komiser S. Y. ile polis memuru Halil Gürsel evlenmeye karar vermişti. Aileleri de bu karara onay verince, evliliğe ilk adım için 15 Temmuz akşamı nişan yapmaya karar verdiler. Çift hazırlıkları sürdürürken, Halit Gürsel'in Diyarbakır'da yaşayan ailesi de nişan için Ankara'ya gelmişti. Darbe girişimi patlak verince amirleri, mesai sonrası eve gelen çifti arayıp yeniden göreve çağırdı. Hemen babasının otomobilini alan Halil Gürsel, mutlu bir evlilik hayali kurduğu Komiser S. Y. ile birlikte Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'na hareket etti. Ancak asker elbisesi giymiş bir grup FETÖ mensubu teröristin, Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'nden kaldırdığı savaş uçakları Özel Harekât Daire Başkanlığı'na bomba yağdırdı. Cuntacılara omuz omuza direnen çift, onlarca meslektaşlarıyla birlikte şehit oldu.

"DARBECİLER İDAM EDİLSİN"
Halil Gürsel'in arkasından sürekli gözyaşı döken 10 çocuk annesi Emine Gürsel ise, "Benim oğlum melek gibi bir çocuktu. Onu çok zor şartlarda yetiştirdim. Okula giderken, yeni ayakkabı ya da yeni önlük bile alamadık. Bütün zorluklara göğüs gelerek buralara geldi. Onu çok seviyordum. Nişanlanacaktı. Oğlumu benden alanların en ağır şekilde cezalandırılmasını, darbecilerin idam edilmesini istiyorum" diyerek feryat etti.

?'OĞLUMLA GELİNİMİ, BİZİM UÇAKLARIMIZLA VURDULAR'
En mutlu günlerinde en büyük acıyı yaşayan baba Ömer Gürsel hislerini şöyle dile getirdi: "Nişan için Diyarbakır'dan gelmiştik. Hatta yüzükleri de ben almıştım. Oğlum mesaiden sonra eve geldi. Ancak kısa süre sonra yeniden göreve çağırdılar. Üniformasını giydi ve kız arkadaşını da alarak, benim otomobilimle görev yerine gitti. Oğlumu ve gelinimi bizim uçaklarımızla, bizim helikopterlerimizle vurdular. Aldığım yüzükleri takamadan şehit oldu. Oğlumu çok zor şartlarda okutmuştum. Mesleğini de çok seviyordu. Vatanı için canını feda etti. Vatan sağ olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişan yapacakları gün şehit oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN