‘Oraya şehit olmaya gittim’

Havalimanı’nda darbe girişiminin yaşandığı yaralanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alnından öpülen 18 yaşındaki Ahmet Onay, “Zaten oraya şehit olmaya gittik. Cumhurbaşkanım alnımdan öpünce çok gururlandım” dedi

Giriş Tarihi: 23.7.2016
‘Oraya şehit olmaya gittim’
FETÖ/PDY'nin gerçekleştirdiği darbe girişimi si, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Havalimanı'nda yaralanan ve yerde kanlar içinde yatan bir vatandaşın yanına giderek alnından öpmüştü. Yerde yatan yaralı ise Erdoğan'a 'Sana canım feda olsun' diye karşılık vermişti. İşte o kahraman 18 yaşındaki Ahmet Onay'dı.

KAFASIYLA YAŞAM KORİDORU AÇTI
FETÖ'nün hainlerine karşı koymak için Cumhurbaşkanının 'Sokağa çıkın' çağrısıyla sokağa fırladı Ahmet Onay ve arkadaşları. Zaten üniformalı teröristlere karşı halk ülkenin her yerinde sokaklara çıkmaya başlamıştı. Onay da onlardan sadece biriydi. Esenyurt'ta oturan Onay, Atatürk Havalimanı'na doğru haraket eden hainleri otomobiliyle takip etmeye başladı. Otomobili tankın üzerine süren Onay ve arkadaşları 'Tayyip Erdoğan'ı size yedirmezler' diye bağırıyordu. Tankı durdurmak için kıstıran ve 'Ezsene beni ez kahrolası' diyorlardı. Onay, Atatürk Havalimanı'na vardığında darbeci askerlerin saldırılarıyla yaralandı. Ama o durmadı. Oradaki halka yaşam koridoru açacak kadar cesurdu. Bir an yanındaki kalabalık sıkıştı. Tank yaklaşmaktaydı. Gözünü kırpmadan ceketini kafasına sarıp havalimanı VIP salonunun camlarını kırarak, kalabalığı içeri almayı başardı.

'CANIM SANA FEDA OLSUN'
Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir süre sonra İstanbul'a Atatürk Havalimanı'na geldi. Ve halkın yanındaydı. Ardından da darbecilere karşı mücadele ederken yaralanan Onay'ın yanına gitti. Onu alnından öptü. Vatan için canını hiçe sayan Onay, Erdoğan'a "Sana canım feda" dedi. İşte o görüntüler, sosyal medyada izlenme rekorları kırdı. Bu görüntüleri çeken ise Onay'ın kısa bir süre önce vatandaşları tankın önünden kurtarmak için VIP salonunun camlarını kafasına sardığı ceketiyle kırdığını gören vatandaşlardan Hasan Ceylan'dı. Kahraman Onay, kanlar içinde yerde yatarken o Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına gidip "Cumhurbaşkanım çocuk yaralı senin adını sayıklıyor" dedi. Kahraman çocuk, Cumhurbaşkanını bir anda karşısında görünce kendini düzeltip, ayağa kalkmak istedi. Ama Erdoğan buna izin vermeyip, kahraman çocuğu alnından öptü.

'TEK YÜREK OLMAYI GÖSTERDİK'
Onay, işte o gece yaşananları gözleri dolu anlattı: "Biz oraya zaten şehit olmaya gittik. Allah kısmet etmedi. Yerde kanlar içinde yatarken, bir an gözümü açtığım zaman Cumhurbaşkanımı gördüm. Alnımdan öpünce çok gururlandım. Biz kendi aramızda çatışırız ama o gece CHP'li, MHP'li ve AK Partiliyle mevzu vatan, bayrak olunca tek yürek olmanın ne demek olduğunu gösterdik. Bu hain bu alçak FETÖ'cü örgüte ve diğer bütün düşmanlara korku saldı Türk milleti."

'GAZİ CEKETİMİ SAKLAYACAĞIM'
Ahmet Onay, o gece kafasını sardığı ceketini 'Gazi ceketim' diye adlandırırken "Onu hiç yıkamayacağım. Anı olarak saklayacağım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hep görmek istediğini belirten Onay "Defalarca mitingine gittim. Hatta bir kere Avcılar mitinginde onu görünce heyecandan düşüp bayıldım. O gece alnımdan öpünce gurur duydum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Oraya şehit olmaya gittim’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN