Türkiye'nin en iyi haber sitesi

200 temizlik işçisi bu kez darbecileri temizledi

Üsküdar Belediyesi temizlik işçileri, Boğaz Köprüsü, Cumhurbaşkanı’nın evi ve Kuleli Askeri Lisesi gibi kritik noktalara giden yolları çöp kamyonları ve iş makineleriyle kapatarak, darbecilerin planlarını sekteye uğrattı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
200 temizlik işçisi bu kez darbecileri temizledi
FETÖ'cü hainlerin İstanbul'daki darbe girişimi planının en önemli ayaklarından biri şüphesiz Üsküdar'dı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kısıklı'daki evi ve Boğaziçi Köprüsü'ne giden güzergâhlar, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı, Acıbadem Telekom Müdürlüğü gibi kritik noktaların tamamının bulunduğu Üsküdar'da halk topyekün darbeci hainlerin karşısına dikildi.

'ANAHTARLARI YOK EDİN'
Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de, hain planın ilk dakikalarından itibaren perde arkasındaki direnişiyle destan yazdı. 200 işçi, 130 araçla yollara barikatlar kurarak darbecilerin hain planını bozdu. İşte Üsküdar'da belediyeye bağlı temizlik görevlilerinin, 15 Temmuz si ilk dakikadan itibaren FETÖ'cülere karşı direniş öyküsü...
¦ Hainlerin saat 22.00 sıralarında köprüyü kapattıkları haberini alan temizlik işçileri, Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun'u arayıp bazı noktalardan çöp alamadıklarını, askerlerin kendilerine baskı yaptığını ve köprüye çıkan yollara girmemeleri gerektiğini söyledi.
¦ Müdür Uzun, ilk anda durumdan haberdar olmadığından askere sorun çıkarmamalarını söyledi.
¦ Hemen ardından saat 22.15'te bir işçi Uzun'u telefonla arayıp hainlerin bir polis ekip otosuna açarak durdurduğunu belirtti.
¦ İşin aslı anlaşılmıştı. Salih Uzun hemen merkez şantiyesini aradı. Telsizden 200 temizlik personeline talimat verdi: "Boğaziçi Köprüsü, Kısıklı Caddesi, Çamlıca'ya çıkan tüm yollar, Acıbadem Telekom, Kuleli Askeri Lisesi, Çengelköy, Bulgurlu, Bosna Bulvarı gibi kritik noktalar 50 çöp kamyonu ve 70 iş makinesi tarafından kapatılsın. Bu noktalara sabit park edildikten sonra oradan uzaklaşın. Araçların anahtarlarını ise yok edin."

'VATAN İÇİN İKRAMİYE ALMAYIZ'
¦ İşçilerden bazıları anahtarları cebinde Boğaziçi Köprüsü'ne gitti. Darbeyi protesto etti. Hatta 3'ü, köprüde hainler tarafından açılan sonucu yaralandı.
¦ Alınan önlemler o gece Üsküdar'ın direnişine büyük güç kattı. Kahraman işçiler tarafından kapatılan tüm yollar hainlerin planını bozguna uğrattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin olduğu Kısıklı, televizyon vericilerinin bulunduğu Çamlıca, hainlerin çıkarma yapacağı Kuleli ve Beylerbeyi gibi birçok kritik noktaya darbecilerin ulaşmamaları için büyük gayret gösterildi. Bu durum 3 gün boyunca sürdü. Kamyonlar 3 gün süreyle yerlerinden kaldırılmadı.
¦ O gece gösterdikleri gayretlerinden ve cesaretlerinden dolayı müdür Salih Uzun ve belediyeye bağlı 200 temizlik işçisine teşekkür eden Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen de, bu fedakârlıklarına karşı işçilere fazla ödeme yapılması teklifinde bulundu. Ama o 200 kahraman bu teklifi kabul edemeyeceklerini, tüm bunları vatan ve milletin selameti için yaptıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
200 temizlik işçisi bu kez darbecileri temizledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN