Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 dakikada tank sürmeyi öğrenen bir milletiz...

Karadeniz insanının kıvrak zekâsı darbe girişimine sıra dışı bir görüntüyle damga vurdu. Darbeci askerlerin elinden tankı alan ve 5 dakikada sürmeyi öğrenen Köse, o anları “5 dakikada tank sürmeyi öğrenebilen bir milletiz” sözleriyle anlattı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
5 dakikada tank sürmeyi öğrenen bir milletiz...
Darbe girişimi sırasında vatandaşların ele geçirdiği tankı 5 dakikada sürmeyi öğrenerek Koşuyolu üzerinden Hasanpaşa İETT garajına götüren Rizeli Mehmet Köse internette oldu. Köse, "Bir saat içinde tankı rehin alıp 5 dakika içinde tank sürmeyi öğrenebilen bir milletiz" dedi. Darbe girişimine karşı duran kahramanlardan biri de Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Hizmetleri'nde görevli Rizeli Mehmet Köse. İstanbul'da darbe girişimi sırasında vatandaşların Üsküdar'da ele geçirdiği tank yol ortasında kaldı. Bunun üzerine polis ekipleri tankın yol ortasından kaldırılması için belediye ekiplerinden yardım istedi. Tankı yol ortasından kaldırmak için olay yerine giden Mehmet Köse, 5 dakikada sürmeyi öğrendiği tankı, E-5 kara yolu istikametinden Hasanpaşa İETT garajına götürdü.

ŞANLI BİR DİRENİŞ GÖSTERDİK
Köse, "Bir saat içinde tankı rehin alıp 5 dakika içinde tank sürmeyi öğrenebilen bir milletiz. Allah'ın yardımıyla 5 dakikada tankı sürerek garaja götürdüm. O millet olarak şanlı bir direniş gösterdik. Asker bizim askerimiz. Ordu içindeki vatan haini şerefsizleri ayırıyorum" diye konuştu.

VİNÇ KALDIRAMAYINCA ANAHTARLARI İSTEDİM
Mehmet Köse o anları şöyle anlattı: "Tank yaklaşık 60 ton. Vinçle bunu kaldıramadık. Tank sürmeyi bilmiyorum ama komiserden anahtarı istedim. Kullanıp kullanamayacağımı bilemiyordum. İçine girdim. Oldukça dar bir yerdi. Koltuğunu kırdım. Askerliğimi jandarma komando olarak Tunceli Ovacık'ta yaptım. Daha önce tankı sadece dışarıdan görmüştüm. Hayatımda ilk kez tankın içini gördüm." dedi.

YAĞMUR ALTINDA MEYDANLARDA
Rize'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar yağmura rağmen FETÖ'nün darbe girişimini protesto etmeyi sürdürdü. Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlara yağmurluk da dağıtıldı. Türkiye gündemini meydanda kurulan dev ekrandan takip eden vatandaşlara ÇAYKUR'a ait TIR'dan çay dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 dakikada tank sürmeyi öğrenen bir milletiz...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN