Asker babasından komutanlara şikâyet

Tutuklu er Oğuz ’ın babası Şemsettin Özcan, “Çocuğumuzu ‘vatanı savunsun’ diye askere gönderdik, darbeye göndermedik” dedi ve FETÖ’cü komutanlardan davacı oldu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Asker babasından komutanlara şikâyet
Darbe girişiminde Atatürk Havalimanı'nı basan hainlerin emrindeki erlerden Oğuz 'ın babası Şemsettin Özcan, darbeci komutanlardan şikâyetçi oldu. Baba Özcan "Çocuğumuzu vatanı savunsun diye askere gönderdik, darbeye göndermedik. Çocuklarımızı kandırmışlar. Komutanlardan davacıyız" dedi. Tutuklu piyade er Özcan, Metris Cezaevi yanındaki Baştabya Kışlası'nda bulunan 66. Mekanize Tugay, Barış Gücü Komutanlığı'nda görevliydi. Özcan ifadesinde "Darbe akşamı 21.00 sıralarında içtima olacağı söylendi. Önce "Topkule civarında tatbikat var" dediler. Sonra da 'Atatürk Havalimanı'nda kırmızı alarm var' diye havalimanına götürüldük. Hakan Ayd'in emri ile araçtan indik. 'Emir gelmeden ateş etmeyin' denildi. Ancak alanı dolduran halk 'Ne yaptığınızın farkında mısınız? Yapmayın, etmeyin' diyordu" dedi.

'TATBİKAT' DEMİŞLER
'tan İstanbul'a gelen baba Özcan ise "Çocuğumuzu vatanı savunsun diye askere gönderdik, darbeye göndermedik. Türkiye'nin her yerinde herkes darbeye karşıdır. Biz de darbe olduğunu duyunca darbeye karşı durmak için Muş'ta belediyenin önünde toplandık. Sonra askerleri topladıklarını duyunca oğlumu görmek için buraya geldim. Bugün duydum ki Silivri Cezaevi'ndeymiş. Avukat, oğlumun olaylarda hiç silah sıkmadığını söyleyince sevindim. Terhisine 45 gün kaldı. Çocuklarımızı 'Tatbikat var' diye kandırmışlar, darbeye götürmüşler. Darbeci komutanlardan davacıyız. Bir tarafta teröristler var, bir tarafta darbeciler var. Biz ortada kalmışız. Ne yapalım bilmiyoruz" diye konuştu.

'ER İLE EMİR VEREN AYRI YARGILANMALI'
Oğuz Özcan'ın avukatı Berat Can Tanık, erler ile emir verenlerin ayrı ayrı yargılanmaları gerektiğini söyledi. Tanık, "Ben de yedek subay olarak Selimiye Kışlası'nda askerlik yaptım ve 3 ay önce terhis oldum. Eğer darbe teşebbüsü 3 ay önce gerçekleşseydi, belki şu an savunma makamında değil ben de darbe şüphelisi olarak hâkim karşısında olacaktım. Erlerin vatana ihanetle alakası yoktur " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asker babasından komutanlara şikâyet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN