Kahraman muhtar canını hiçe saydı

Mahalle Muhtarı Can Cumhurcu, devlete ve millete karşı yapılan darbe girişimi sırasında halka eden hainlere canı pahasına karşı koydu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Kahraman muhtar canını hiçe saydı
Çengelköy Mahallesi Muhtarı Can Cumhurcu, darbe girisiminin kahramanlarından biri... Annesinden devraldıgı muhtarlık görevini basarıyla sürdüren iki çocuk babası muhtar, darbe girisimi sırasında kendi halkına kursun sıkan hainler karsısında vatanı ve canından çok sevdigi milleti için dimdik durdu.

KARŞI DURDU

Muhtar Cumhurcu, o gün esiyle birlikte Çengelköy'deki evine girmek üzereydi. Beylerbeyi'ndeki bir yakını aradı ve askerin sokaklara indigi bilgisini verdi. Bir itfaiye aracına ates açtıklarını gördü. Gördüklerine inanamasa da önce esini evine gönderdi. Ardından televizyondan Cumhurbaskanı Erdogan'ın çagrısını izleyip solugu hemen Çengelköy Sabancı Merkezi'nde aldı. Cumhurbaskanı iyiyse geriye vatanı savunmak kalıyordu. Bir hainin, polis merkezini ele geçirmek için halka ve polise bagırdıgını gördü. Karsısına dikildi. Onu oradan kovup, "Sen kim oluyorsun da bu tesebbüse kalkıyorsun" dedi.

SOKAĞA ÇAĞIRDI

Muhtar Cumhurcu, burada toplanan mahalleliye seslendi. Onları sokaga, milli iradeyi savunmaya davet etti. Hainleri yanına aldıgı mahalleliyle birlikte Kuleli Askeri Lisesi'ne dogru kovdu. Ancak hainler bir süre sonra halka dogru ates etmeye basladı. Muhtar, polis merkezinin önünde ilk buldugu yerde siper aldı. Kursun sesleri bitince, askerlerin üzerine dogru kahramanca kosmaya basladı. Ancak hainler mahalle muhtarı Cumhurcu'nın kasıklarına dogru ates etti. Cumhurcu oldugu yere yıgıldı. Vatandaslar muhtarı hemen özel bir hastaneye yetistirdi. Buradaki basarılı operasyonun ardından, Dr. Siyami Ersek Kalp ve Gögüs Hastalıkları Egitim ve Arastırma Hastanesi'ne nakil oldu. Saglık durumu iyiye giden kahraman muhtar, "O gün, korkunç seyler oldu. Allah devletimize böyle bir sey daha yasatmasın. Biz elimizden geldigince vatanımıza hizmet etmeye çalıstık. Öz yegenim de rahmetli oldu. Mahallemin çok sehidi var" dedi.

GURUR DUYUYORUM

Tüm Türkiye'deki mahallelerde oldugu gibi kendi mahallesiyle de gurur duydugunu belirten Cumhurcu, "Bugüne kadar cumhurbaskanımız tüm toplantılarda, tüm meydanlarda hain FETÖ'ye karsı milletini uyardı. Çok savas verdi. Her yerde, 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedi. Biz de onun dedigini yaptık" diye konustu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman muhtar canını hiçe saydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN