Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşılarına dikildim elleri titriyordu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Karşılarına dikildim elleri titriyordu

Boğaziçi’nde tankın karşısına dikilen Safiye Bayat: Yanlarına gittim. Biri ‘silah dayayıp vuralım mı’ diyerek havaya açtı. Bununla mı korkutuyorsun dediğimde, askerin eli titriyordu

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nü tanklarla kesen hainlerin karşısına korkusuzca çıkan ev hanımı Safiye Bayat (34) o yaşadıklarını SABAH'a anlattı.

Bayat, "O gece evimden çıktım. Köprüye doğru yürüdüm. İtfaiye aracının arkasında askerleri gördüm. Askerin yanına gittim. Konuşmaya çalıştım. Bir yandan hırpalıyorlar, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Kalın giyinmiştim, askerin çok tesirinde kalmadım. Biri 'İçeri alalım mı komutanım, vuralım mı' diyordu. Gitmeyeceğimi söyleyince bir asker yanağıma silah dayadı. Beni hırsla çekti. 'Gitmeyeceğim, senden korkmuyorum' dedim. Havaya açtı. Kıvılcım parçalarının başörtümün üzerinden döküldüğünü hissettim. 'Beni bunla mı korkutuyorsun?' dedim. Elinin titrediğini hissettim. 'Bunlar ne kadar korkak, ne kadar aciz' dedim. Elimi kolumu sallamaya başladım. Türkün kanı farklı akıyor. Elimdeki telefonu çekti, fırlattı. 'Dedim bunların gözü dönmüş, bunlar benim Türk askerimin kılığına girmiş katil" diye konuştu.

MASUM DEĞİLDİLER

Hainlerin ve tankın karşısına çıkmaktan korkmadığını söyleyen iki çocuk annesi Bayat, "Yine olsun yine çıkarım" dedi. Korkusuz kadın, darbe girişimin yaşandığı gece yaralılara yardım ederken sağ bacağından vurulup hastaneye kaldırıldı.HEPSİNİN KATİL YÜZÜNÜ GÖRDÜM

Yaşadıklarını SABAH'a anlatan Bayat sözlerini şöyle sürdürdü: Zalimin karşısına çıkıp sen haksızsın demek çok önemli, göz göze geldiğimde hepsinde o katil yüzünü gördüm, bunların amacı ne kadar insan öldürebiliyorsak öldürelimdi. Masuma nasıl vururlar aklım almıyor, dünyada benim devletim gibi devlet milletim gibi millet yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşılarına dikildim elleri titriyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN