Son mesaj: Hainler kurşun yağdırıyor

Son mesaj: Hainler kurşun yağdırıyor

Halil Kantarcı 28 Şubat döneminde darbe mağduru oldu ve hapis yattı. 21 yıl sonra bu kez darbecilere direnirken Boğaziçi Köprüsü’nde can verdi. Ondan geriye ise paylaştığı bu son mesajı kaldı

Darbe girişiminde bulunan hainleri protesto etmek için tankların üzerine yürüyen halka açılan sonucu can verenlerden biri de , 3 çocuk babası Halil Kantarcı'ydı. 28 Şubat döneminde henüz 15 yaşındayken DGM tarafından hapse atılan Halil Kantarcı, demokrasiye sahip çıkmak için gittiği Boğaziçi Köprüsü'nde açılan te yaşamını yitirdi.

28 ŞUBAT MAĞDURUYDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından, AK Parti'nin seçim kampanyalarını yürüten ve partinin isim babası olan Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah ile gazeteci Mustafa Cambaz da burada açılan ateşte yaşamını yitirenler arasındaydı. 1980 doğumlu Halil Kantarcı, 28 Şubat döneminin etkisini göstermeye başladığı 1995'te Milli Gençlik Vakfı üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. DGM tarafından açılan dava sonucunda henüz 15 yaşındayken hapse atılan Halil Kantarcı, idama mahkûm edildi. 8 yıl hapis yattıktan sonra beraat eden Kantarcı'nın gençlik çağları cezaevinde geçti. Halil Kantarcı'nın kaderi yıllar sonra bir kez daha darbecilerle çakıştı. 21 yıl sonra darbeye direnmek amacıyla çıktığı Boğaziçi Köprüsü'nde asker kurşunuyla yaşamını yitirdi. Ölmeden önceki gün cep telefonuyla çektiği fotoğrafı, 15 Temmuz akşamı "Ölürsem beni böyle hatırlayın" diye paylaşan genç adam, daha sonraki mesajlarında kurşunların geldiğine dair bilgiler yer aldı. Ve o hain kurşunlar Halil Kantarcı'nın yaşamına mal oldu.

PAYLAŞTIĞI SON FOTOĞRAF
15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine darbecilere direnmek için sokağa inen ve Boğaziçi Köprüsü'ne giden 3 çocuk babası Halil Kantarcı, 28 Şubat sürecinde henüz 15 yaşındayken cezaevinde yatmıştı. Boğaz Köprüsü'ne giderken 'dan bir fotoğrafını paylaşan Kantarcı, "Ölürsem beni böyle hatırlayın" dedi. Genç adam darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu köprü üstünde şehit düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son mesaj: Hainler kurşun yağdırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN