Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonlular horondaki gibi dik durdu

FETÖ’cü hainlerin darbe girişimine karşı Trabzon halkı canla başla direndi. Vatandaşlar, Trabzon’da Atatürk Alanı’ndaki AK Parti binası önünde toplandı. Polis, emniyet ve valiliğe giriş yapan jandarmanın silahlarına el koyup gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Trabzonlular horondaki gibi dik durdu
Darbe girişimi haberinin dalga dalga Türkiye'ye yayılmasıyla birlikte Trabzon Emniyet Müdürlüğü ve Trabzon Valiliği önünde polis ekipleri önlemler aldı. Emniyet ve valilik binasına giriş yapan jandarma görevlilerinin silahları ellerinden alınarak gözaltına alındı. Vatandaşlar da yürüyüş yaparak hükümetin yanında oldukları mesajını verdi. Birçok cami hoparlöründen birlik beraberlik anonsu yapılarak, "Devletimize, milletimize, polisimize, demokrasimize destek için vatandaşları meydanlara bekliyoruz" çağırısında bulunuldu. Şehit Üsteğmen Naci Doğan Kışlası önüne bir nakliyat firmasına ait 2 TIR ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait çok sayıda yolcu otobüsü park edilerek kışladan askeri araçların giriş çıkışına izin verilmedi.

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ NÖBETİ

Trabzon'da Milli irade ve Demokrasi platformu tarafından darbe girişimine tepki amacıyla düzenlenen Milli İradeye ve Demokrasiye sahip çıkma yürüyüşüne binlerce vatandaş, tüm siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan kalabalık, mehteran takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile Maraş Caddesi'nden Atatürk Alanı'na geldi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüşte mehter marşı eşliğinde tekbir getirildi. "İdam isteriz" sloganı atıldı. Atatürk Alanı'nında saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu.VALİ: MİLLET DİK DURDU


Trabzon Valisi Yücel Yavuz, "Türk milleti olarak birlik ve beraber olma günüdür. Bahis konusu olan vatan ise gerisi teferruattır diyen, parti ayrımı gözetmeyen ve bu vatan için başını ortaya koyan herkes, yani bütün Türkiye burada. Hainler Cumhurbaşkanımıza, birliğimize ve beraberliğimize kast ettiler. 15 Temmuz'da bazı şer odakları Anayasal düzeni yıkmak için ülkemize, birliğimize ve geleceğimize kast edince tüm Türk milleti ayağa kalktı. Bu ayağa kalkış o akşamki çağrıdan sonra eksilmeksizin devam etmektedir. Trabzon'daki herkes bu bayrağın etrafında toplandı. Tüm Türkiye dedi ki, 'ey gafiller, şaşkın adamlar. Be hey satılmış köpekler. Sizin ne haddinize Türkiye Cumhuriyetine kafa tutmak?' Buradaki herkesten Allah razı olsun. Gösterdiğiniz dirayet, gösterdiğiniz insiyatif ve milli duruş dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazıldı. Bundan sonra demokrasi denildiği zaman Türk milletinin bu şanlı ve diri duruşu akla gelecektir" dedi. Vali Yavuz, "Televizyonlarda tanka kafa tutan şanlı Türk milletini gördük. Bize bu sıkıntıyı yaşatan kişi ve kuruluşların tamamı derdest edilmiştir. Bayrağımız inşallah sonsuza dek dalgalanacaktır. İndirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" diye konuştu.

SİVİL KURULUŞLARDAN DARBEYE KARŞI TEPKİ
Trabzon'daki 150'yi aşkın sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla ortak deklarasyon yayımladı. Deklarasyonda "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihanetini yapan bu şer güçlerine karşı tüm yaptırımların değerlendirilmesini talep ediyoruz. Bütün dünya bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye, Gazi TBMM'ye, devletimizin kurumlarına uzanacak her el, karşısında halkımızı bulacaktır" ifadeleri kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonlular horondaki gibi dik durdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN