Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seriye takıp tarayın

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Seriye takıp tarayın

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Kuleli Askeri Lisesi’nin FETÖ’cü komutanı Mürsel Çıkrıkçı astlarına halkı dağıtması için bu emri vermiş!

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada 36'sı tutuklanan, 14'ü serbest bırakılan Kulesi Askeri Lisesi erleri Çengelköy'deki dehşet gecesini anlattı. İşte erlerin sözleri;
Er Şenol Kılıç: (Lise Komutanı Albay Mürsel Çıkrıçı'nın habercisi) Komutanlar acımasızdı. Çelik bariyerlerle nizamiyeyi kapatıldı. Gelen 15 kişilik Çevik Kuvvet'in 'destek için' geldiğini söylediler ama zoraki geldikleri belliydi. komutanı, askerle konuşan çevik kuvveti darp edip, silahını ve üniformasını aldı.Kendi tüfeğindeki mermiyi ağza verip, vuracağın söyledi. 'Bu size ibret olsun" dedi. Yüzbaşılar sivil grubun üstüne hedef alıp ettiler. G3 silah kullanıyorlardı, çok sayıda edip şarjör bitirdiler. Okul komutanı halktan karşı gelene kelepçe taktı, tüm emirleri o veriyordu. Polis karakolundaki polislere tam dolu nişan almamızı istedi ancak biz nişan almadık.
Er Niyazi Emre: Mürsel Çıkrıkçı, Şafak yüzbaşıya, 'atış serbest' karşıdaki halka da 'Hemen dağılıyorsunuz, yoksa üzerinize bir tabur askeri yığarım' dedi. Çıkrıkçı daha sonra halk geri çekilmeyince Şafak yüzbaşıya 'Seriye takıp tarıyorsun' dedi. Atış yapanlar en öndeki 3 rütbeliydi. Mahmut yüzbaşı karşıdan gelen araçlara ateş ediyordu. Araçtaki bir kişiyi vurdu. 'Vurmayanı biz vururuz' diyorlardı. Çıkrıkçı polis karakolunun önüne geçerek, 'Acil boşaltın. 3 dakikanız var boşaltmazsanız burayı yıkarım' dedi.
Er Görkem İlhan: Yüzbaşı Ferhat Bayar, kendilerini durdurup soru soranlara dipçikle vurdu. Camilerden 'Demokrasiye sahip çıkın' diye anons geçilince Yüzbaşı Bayar ve Astsubay Gökhan Ceren camiye saldırarak, kapıları yumruklayıp insanları çıkardılar. Yarbay Erdal Kılınç halka, 'Hainler hepinizi öldüreceğim' dedi. Yaralısı olan araca, ateş açtılar. Ferhat yüzbaşı ve Erdal yarbay gördüğümüzü vurmamızı emretti. İbrahim Karataş yüzbaşı da halka ateş eden rütbeliler arasındaydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seriye takıp tarayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN