Boğazı Belediyeler Birliği’nden deklarasyon

Giriş Tarihi: 26.7.2016
İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği’nden deklarasyon
15 Temmuz'da yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminde önemli çatışmaların yaşandığı Boğazı Belediyeler Birliği'ne üye belediye başkanları ve meclis üyeleri, demokrasi şehitlerini anmak için Taksim Demokrasi Şehitleri Anıtı'nda buluştu. Boğazın AK Partili ve CHP'li belediye Başkanları ortak deklarasyon imzalayıp birlik mesajı verdi. 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bir deklarasyona imza atan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği'ne üye Beyoğlu Belediye Başkanı , Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Taksim Demokrasi Şehitleri Anıtı'na çelenk bıraktı. Programa katılan başkanlar birlik mesajı verdi.

İNSANIMIZ AYNI KODDA
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Türk insanının geçmişte nasılsa şimdi de öyle milletine bağlı olduğunu belirterek "Geçen hafta Cuma akşamından başlayarak aslında Türkiye'de yeni bir Türkiye'nin kuruluşunun sinyalini insanımız darbeye karşı hassasiyetiyle net bir şekilde ortaya koydu. İnsanımız yüzyıllardır kendini nasıl kodladıysa şimdi de aynı kodda. Nasıl ki geçmişte 'Ya istiklal ya ölüm' dediyse ya da 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım' dediyse şu anda da aynı koddadır" ifadelerini kulandı.

ANLAMLI BİR SAYGI DURUŞU
Toplumun birlikte bir duruş sergilediğini ifade eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da "Toplumumuzun birlikte darbelere karşı demokrasimize sahip çıkışı çok daha güçlü bir şekilde ifade etmesi ve birlikte rahmet var diyen bir inancın sahipleri olarak bu sorumluluğu hep beraber yerine getirmemiz lazım. Biz de Boğaz Belediyeler Birliği olarak anlamlı bir saygı duruşunda bulunduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği’nden deklarasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN