Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaziçi artık

Hain darbe girişiminde ölenlerin anısına ismi “15 Temmuz ” olarak değiştirilen köprünün güzergâhındaki tabelalar da yenileniyor

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Boğaziçi artık Şehitler Köprüsü
Boğaziçi Köprüsü'nün Bakanlar Kurulu kararıyla "15 Temmuz " olarak adının değiştirilmesinin ardından tabelaların yenilenmesi için çalışmalara başlandı. Değişiklik kararı sonrası ilk olarak Beşiktaş Barbaros Bulvarı köprü bağlantı yolunda bulunan işaret tebelalarındaki "Boğaziçi Köprüsü" yazıları temizlendi. Ekipler üç ayrı tabeladaki "Boğaziçi Köprüsü" yazısını silerek yerine "" yazdı. İstanbul'daki dijital panolara da "15 Temmuz Şehitler Köprüsü" yazısı yansıtıldı. Kent genelinde de yol kenarlarındaki tabelalardaki "Boğaziçi Köprüsü" yazısı belediye çalışanları tarafından sökülerek yerine "15 Temmuz Şehitler Köprüsü" yazısı yapıştırılmaya başlandı. Çalışmanın bugün tüm noktalarda tamamlanması bekleniyor.

SABAH YAZMIŞTI
Boğaziçi Köprüsü'nün isminin değiştirilmesi önerisini SABAH gazetesi "İbret olsun diye ismi değişmeli" başlığı ile sayfalarına taşımıştı. Başbakan Binali , önceki gün köprünün adının "15 Temmuz Şehitler Köprüsü" olarak değiştirilmesine karar verildiğini açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi artık Şehitler Köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN