Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cebindeki hayatını kurtardı

14 yaşındaki Ömer, darbeci hainlerin silahından çıkan iki mermiyle vuruldu. Mermilerden biri ayak bileğini parçalarken, diğeri ise cebindeki a isabet etti. Ömer mucize eseri sağ kurtuldu

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Cebindeki telefon hayatını kurtardı
15 Temmuz gecesi televizyondan gördükleri karşısında şaşkına dönen 14 yaşındaki Çetin Dondurma, demokrasi, vatan ve bayrak aşkına hemen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önüne gitmeye karar verdi. Tam bu sırada oğlu Ömer, "Ya ölürüm ya da beni de alırsın yanına baba" dedi. Babası oğlunu da aldı yanına çaresiz. Birlikte İBB'nin bulunduğu Saraçhane'ye gidip cuntacı askerlerin karşısına dikildiler. Baba Çetin Dondurma askerleri vazgeçmeleri için ikna etmek istedi ama başarılı olamadı. Tam o sırada gözü dönmüş askerler G3 piyade tüfeklerinin tetiğine bastı. Bir kurşun Ömer'in ayak kemiğini parçaladı. Bir başka kurşun ise cebindeki cep una isabet etti. Vatandaşların hastaneye yetiştirdiği darbe gazisi Ömer, ameliyata alındı. Ömer, "Vatanımızı, bayrağımızı savunmak için sokaklara çıktık. İlk mermi telefonumda kaldı, çok sert bir şekilde sopayla vurulmuş gibi hissettim. İkincisi bacağıma gelince yere düştüm" diye konuştu.

'HASTANEDE BULDUM'
Baba Çetin Dondurma ise "Askerler bize 'gidin buradan' dedi. Tabii geri çekilmedik. Komutan emri verdi. Oğlum bir anda ortadan kayboldu. Hastanede buldum kendisini. Çok şükür Allah'ıma, o telefon belki de oğlumu kurtardı. Vurulan bacağı için ise doktorlar yüzde 50 şansı var diyor. Oğlum vatanım için şehit düşseydi, bir yanım sevinirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cebindeki telefon hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN