Demokrasiye selam kışla nöbetine devam

FETÖ’nün darbe giriminin ardından Cumhurbaşkanı’nın çağrısına uyan vatandaşların demokrasi nöbeti tüm yurtta devam ederken, kışlaların önleri de barikat nöbetçileri tarafından kapatıldı. Vatandaşlar hiçbir tankı çıkarmayacaklarını söylüyor

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Demokrasiye selam kışla nöbetine devam
Ülkenin demokrasisine yönelik FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'daki darbe giriminin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine milyonlarca vatandaşın tüm yurttaki demokrasi nöbeti devam ederken, kışla ve askeri birliklerin önleri de barikat nöbetçileri tarafından kapatıldı. ekipleri de kışlalar çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 12 gündür devam eden kışla önü nöbetinin Cumhurbaşkanı'nın ikinci talimatına kadar devam edeceği belirtildi.

BELEDİYE ARAÇLARIYLA KAPATILDI
15 Temmuz'dan bugüne kadar özellikle Hasdal Kışlası, Üsküdar Selimiye Kışlası, Tuzla Piyade Okulu, Maltepe'deki 2. Zırhlı Tuğay Komutanlığı, Silivri İlçe Komutanlığı, Habipler'deki Yeditepe Kışlası ve bir çok askeri birliklerin nizamiye kapıları, zırhlı araçlar ve tankların çıkışını engellemek amacıyla darbe karşıtı vatandaşlar ve Belediye'ye ait iş makinaları, Vidanjör, belediye otobüsleri ve özel harfiyat kamyonları tarafından kapatıldı.

2'NCİ EMRE KADAR NÖBET
Günlerdir Hasdal Kışlası önünde kamyonlarının içerisinde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlardan Cemil Çelik, "15 Temmuz'da darbe girişimi yapılması ve Cumhurbaşkanımızın televizyondan halkı sokağa çağırması ile birlikte bizler de özellikle askeri birlikler önünde zırhlı araçlar ile tankların çıkışını engellemek amacıyla barikatlar oluşturduk. O günden bugüne kadar nöbet tutuyoruz. Biz ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız için ikinci talimata kadar nöbetimize devam edeceğiz. Yemeğimiz, suyumuz geliyor, aracımızın başından ayrılmıyoruz. Bu bizim için namus nöbeti, demokrasi nöbetidir. Cumhurbaşkanımızı kimseye yedirmeyeceğiz ülkemizi hainlere teslim etmeyeceğiz" dedi. Kışla önlerinde zırhlı araçların giriş çıkışını engellemek amacıyla demokrasi nöbetinde bulunan hafriyat kamyonlarına trafik ekipleri tarafından ceza yazıldığı dedikoduları ise asılsız çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasiye selam kışla nöbetine devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN