Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava Harp Okulu erleri dehşet gecesini anlattı

‘Tatbikat var’ denilerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na götürülen Hava Harp Okulu öğrencileri ve erler komutanları tarafından ölümle tehdit edildiklerini belirtti

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Hava Harp Okulu erleri dehşet gecesini anlattı

FETÖ/PDY'nin darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada ifade veren Hava Harp Okulu erleri Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki dehşet gecesini anlattı. Hainler, havalimanına yaklaştıklarında erleri "Araçtan inen kafasına kurşunu yer" diye tehdit etti. "Sivilleri vurun, jandarma ve polis kılıklı teröristlere dikkat edin" emri verdi. İşte erlerin dehşeti anlatan ifadeleri:
Oğuz D.: Yalova'da kamptaydık. Ferhat binbaşı 'Tatbikat var' dedi. Okula doğru giderken Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yolcuların güvenliğini sağlayacağımızı söyledi. Havalimanında araçtan indik. 'Etrafınızda polis kılıklı teröristler olabilir' diye uyardılar. Bu sırada Ceyhun binbaşı ' etmezseniz silah kafanızda patlar' diyerek emri verdi. Karşı taraftan silah sesleri geliyor 'Sen öldün ' diye bağırıyorlardı. Ben asker olmak için liseye girdim. Bizi 'Okula gidiyoruz' diye kandırdılar. Ateş edilmeye başlayınca biz geri çekildik. Biz de asker arkadaşlarla birlikte havaya ateş ettik. Kimsenin üstüne doğru ateş etmedik. Daha sonra teslim olduk.
Osman G.: Binbaşı Ferhat Günay bize bağırarak 'Gerekirse sivilleri vurun' diye emir verdi. Ceyhun binbaşı da bu emri tekrar etti. Araçta durduğumuz sırada Ferhat binbaşı bize 'Araçtan inmek isteyen varsa inebilir ama kurşunu da yer' dedi. Bizi ölümle tehdit ettiği için kendisine müdahale edemedik.
Özay Ö.: Binbaşı Ferhat Günay bize 'Jandarma ve polis kılıklı teröristler görebilirsiniz dikkatli olun' dedi. Çatışma sesleri geliyordu. Ferhat binbaşı polislere ateş ediyordu. Biz ateş etmedik.
Recep Ü.: Şaşkınlık ve dehşet içinde ne yaptığımızı bilemedik. Komutanımız bizi ölümle tehdit etti. Biz kimseye zarar vermedik. Bir komplonun içinde kaldık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava Harp Okulu erleri dehşet gecesini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN