Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Made in Turkey: Millan bebek

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Made in Turkey: Millan bebek

Nikki Chippandale, darbe girişimi sonrası sosyal medya profilini Türk bayraklarıyla donattı. Geçen yıl ’da tüp bebek tedavisiyle hamile kalan Nikki, Türkiye’ye aşkını bebeğinin üzerine yazdı

'de 10 yıldır bebek sahibi olamayan Chippandale çifti, 'da gördükleri tüp bebek tedavisinin ardından ülkelerine annebaba olarak dönmenin mutluluğunu yaşadı. Genç anne Nikki, Türkiye'ye olan sevgisini Millan adlı bebeğinin üzerine "Made in Turkey" yazarak gösterdi. Türkiye âşığı Nikki, darbe girişimi sonrası sosyal medya profilini Türk bayraklarıyla donatarak mesaj verdi: "İkinci bebeğimiz için de İstanbul'a geleceğiz."

"İNGİLTERE'DEN ÇOK İYİ"
10 yıldır beraber olan Nikki-Paul Chippandale çifti uzun süredir bebek sahibi olmak istiyordu. 'de birçok hastaneye gittiler ancak buradaki tedaviler ücretsiz olmasına rağmen çift yasalara takıldı. Çünkü Paul Chippandale, daha önceki evliliğinden çocuğu bulunduğu için tüp bebek tedavisinden ücretsiz faydalanamıyordu. Mali olarak tedaviyi karşılayacak gücü olmayan çift, para biriktirdi ve ülkelerindeki klinikleri araştırmaya başladı. İki girişime rağmen sonuç alınamadı ve bu pahalı tedavi için tüm birikimlerini kaybettiler. Çiftin hayatını Fethiye'de yaşayan bir dostları değiştirdi. Tedavi için İstanbul'daki Bahçeci Tüp Bebek Merkezi'ni önerdi. Chippandale çifti, İstanbul'a geldi. Nikki, "Başlarda endişeliydik ama herkes bizi çok hoş karşıladı. Klinik İngiltere'deki kliniklerden çok çok daha iyiydi, temizdi, modern cihazlarla donatılmıştı" dedi.

İKİNCİ BEBEK İÇİN YİNE GELECEK
Uygulanan ilk tüp bebek tedavisinde başarıya ulaştığını söyleyen Nikki Chippandale, "Gebelik testinde o çift çizgiyi görünce gözlerime inanamadım. Her deneme yeni bir umut ama yeni bir mutsuzluktu. Bu haberi çok beklemiştik" dedi. Chippandale hamilelikte riskli olan ilk 3 aylık dönemi Türkiye'de geçirdi. Riskli dönemi geçirdikten sonra İngiltere'ye döndü. Geçen yıl bebeğini dünyaya getirdi. Genç anne, Türkiye'ye olan sevgisini bebeğinin üzerine "Made in Turkey" yazarak gösterdi. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimini de ülkesinden kınadı. Sosyal medya profilini Türk bayraklarıyla donattı. Nikki Chippandale, ikinci bebek için yeniden İstanbul'a geleceğini duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Made in Turkey: Millan bebek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN