Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatan sana canımız feda

Vatan sana canımız feda

Canlarını hiçe saydılar ama vatan savunmasından bir an olsun geri durmadılar. En yakınlarının FETÖ’nün darbeci canileri tarafından şehit edildiğine şahit oldular. 15 Temmuz direnişinin gazileri “Tekrar olsa yine sokağa çıkarız” diyor

Türk halkının vatan haini darbecilere karşı verdiği şanlı direnişin gazileri tedavi gördükleri hastanede duygularını SABAH'a anlattı. İşte Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören demokrasi kahramanlarının sözleri:

'Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakamazdık'
Ekrem Tosun (38): Jandarma Genel Komutanlığı'nda sivil memurum. Darbe oldu deyince 'Vatan benim, kimse alamaz' deyip sokağa fırladım. Milletin umudu Erdoğan'ı korumak için Külliye'nin önüne geldik. Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakamazdık, o düşerse ümmet düşerdi. Fetih Suresi'ni okuyarak canımızı attık tankların, mermilerin önüne. Arkadaşlarımı katlettiler. Şehitlerimizin çocukları yalnız değil, benim bir evladım var onların da bir evladını bana versinler ben büyütürüm. onu" dedi.

'Sülalemle gelirim'
Levent Karabilek (45): Yozgat'tan Ankara'ya canımı fedaya geldim. Genelkurmay'ın önünde tankları engellerken yaralandım. Ama böyle bir şey bir daha olduğu anda bu kez sülalemle gelirim Ankara'ya. Bu vatan sahipsiz değil.

'Tankın altında kaldık'
Fikri Erol (57): Öğretmenim. TV'de darbe yapıldığı yazınca eşim 'sokağa çıkalım' dedi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne geldik. Tanklar yolları kesmişti. Hareket eden tankın paleti eşimle beni altına aldı. Yarım saat eşimle tankın altında bekledik. Ayağım palete sıkıştı.

'İki oğlum da asker'
Zekeriya Çakal (60): İki oğlum Nusaybin'de , teröristle savaşıyor. Biri Cumhurbaşkanlığı Koruma Amirliği'nde görevli. Diğer oğlum Ömer Faruk da darbe girişimi gecesi Genelkurmay'ın önünde yaralandı. Tekrar olsa yine sokağa çıkarım. Ömer Faruk Çakal (33): Biz çıkmasak her şey daha kötü olurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan sana canımız feda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN