Yatakları vatan yorganları bayrak

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Yatakları vatan yorganları bayrak
Darbeye kalkışan hainlere karşı yürütülen demokrasi nöbetleri 12'nci gününde de meydanlar bir an olsun boş bırakılmadan devam ediyor. Cumhurbaşkanımız "tamam" demeden meydanlardan ayrılmayacağız" diyen İstanbullular, demokrasi meydanlarında yataksız yorgansız sabahlayarak FETÖ'cü hainlerin darbe girişimine en güzel cevabı veriyor.

"VATANIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ"
6 gündür 'nda sabahlayan Görgülü ailesi (üstte), vatan nöbeti tuttuklarını söylüyor. 3 yaşındaki kızları Yağmur uykuya yenik düşse de Sultan hanımla kocası Hakkı bey dimdik ayakta. Hakkı Görgülü, "Tankları durdurduğumuz gibi, şimdi de vatanımıza sahip çıkmak için meydanlara indik. Kısıklı'da birkaç kaldık. Şimdi Taksim'deyiz. Sen gelmezsen, ben gelmezsem kim gelecek meydanlara" diyor.

"ÜLKEMİZİ FETÖ'YE YEDİRMEYİZ"
'nin yanı başındaki Saraçhane Parkı'na çadır kurup demokrasi nöbetine katılan belediye işçisi Eyüp Cılız (altta) ise "15 Temmuz'da yaşananlar bu topraklara yapılan en büyük hainlikti. Bu hainliğin bir daha tekrarlanmaması için meydanlardayız" diye konuştu. Yeni evli Casim-Sümeyye Yaşar çifti ise "Vatan için burdayız. Ülkemizi FETÖ'ye yedirmeyiz" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatakları vatan yorganları bayrak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN