Demokrasi nöbeti engel tanımıyor

Yurdun dört bir yanında ilk günkü coşkuyla devam eden demokrasi nöbetlerine önceki akşam da yüzbinler katıldı. vatandaşlar da her gün meydanlardaki yerini alıyor

Demokrasi nöbeti engel tanımıyor
Demokrasi nöbetleri 13'üncü gününde de artan bir coşkuyla yurdun dört bir yanında devam etti. İzmir'de, Konak Meydanı'nı ellerinde Türk bayraklarıyla dolduran vatandaşların arasında çok sayıda vatandaş da destek verdi. Engelli Enes Yaradanakul, "Özal'ı zehirlediler, Menderes'i astılar ama Recep Amcamı sizlere yedirmeyeceğiz. İstanbul ya da Ankara'da yaşasaydım hiç düşünmeden kendimi tankın altına atardım" dedi. Zonguldak'ta da yürümekte zorlanan 60 yaşındaki Cevahir Koçaklı da tekerlekli sandalye ile Madenci Anıtı önündeki nöbete katıldı.

HER GÜN 6 KM GİDİYOR
Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan ve gönüllü hasta bakıcılığı yapan Hüseyin Akkoyun (39), 9 metrekarelik dev Türk bayrağıyla her gün 6 kilometre yol kat ederek, Delikliçınar meydanındaki nöbete katılıyor.
'deki, demokrasi nöbetinde, Çanakkale 1915 Ruhu Gençlik Derneği, 15 Temmuz darbe girişimine Türk bayraklı ve üzerinde askerlerin de bulunduğu, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' yazılı tankla tepki gösterdi.
Antalya'da ressamı Tarkan Köylü'nün darbe gecesini kum üzerine yaptığı resimlerle anlatımı, binlerce kişi tarafından alkışlandı.

NÖBET YOLUNDA KAZA
Van'da Beşyol Meydanı'nda süren demokrasi nöbetine katılan eski AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, şehitler için Kürtçe ağıt seslendirdi.
Diyarbakır'da darbe girişimini protesto eden vatandaşların demokrasi nöbeti sürüyor. 7'den 70'e katılım sağlanan nöbette sık sık FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'e lanet okundu.
655'inci Kırkpınar güreşlerinde başpehlivan olan Recep Kara, Edirne'den sonra memleketi Ordu'da da demokrasi nöbetine katıldı.
Konya'da demokrasi nöbetine giden ailenin içinde bulunduğu araç, kontrolden çıkınca aydınlatma direğine çarptı. Araçta bulunanlardan 75 yaşındaki Müşerref Büyüktaşkapu yaşamını yitirdi.

AK PARTİLİ GENÇLER KÜLLİYE'YE YÜRÜDÜ
Türkiye'nin dört bir yanından gelen AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, "İstiklalden İstikbale Kutlu Yürüyüş" pankartıyla parti genel merkezinden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbeti engel tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN