Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatansızlığı değil ölümü tercih ettim

Vatansızlığı değil ölümü tercih ettim

Malatya’da darbeci hainlerin açtığı le yaralanıp kamyondan baş üstü düşen Enes Gün: Vücudumdaki yara, şeref madalyası olarak kalacak. Bugün olsa yine çıkarım

Darbe girişimi sırasında, Malatya'da 2. Komutanlığı önünde açılan sonucu yaralanan üniversite öğrencisi Enes Gün (21) "O gece bizler sokağa inmeseydik, ne vatan ne bayrak ne de namus kalırdı. Önümde 2 seçenek vardı ya vatansızlık ya ölüm. Ben ölümü tercih ettim" dedi.

YARAM, ŞEREF MADALYAM
Yedi çocuklu bir ailede büyüyen üniversite son sınıf öğrencisi Enes Gün, 15 Temmuz gecesi darbe girişimini duyar duymaz sokağa çıktı. Hainler, 2. Ordu Komutanlığı önünde halka ediyordu. Genç adamın vücuduna 3 şarapnel parçası isabet etti. Vurulunca, üzerinde bulunduğu kamyondan baş üstü yere düştü. O anlar da saniye saniye kameralara yansıdı. Sağlık durumu iyiye giden Gün, yaşadıklarını SABAH'a anlattı:
2. Ordu Komutanlığı önünde hainlerin polise ve vatandaşa ateş ettiğini öğrenince oraya gittim. Bir kamyona çıkarak hainlere "Yapmayın etmeyin. Bu vatan hepimizin. Onca yıldır arkadaşlarınız PKK ile mücadelede şehit oldu" dedim. Ama içeriden hem küfür hem de ateş ediyorlardı.
Hainlerin amaçlarında ne kadar kararlı olduklarını anladım. Sabah olduğunda bu ülkede hiçbir şey kalmayacaktı. İyi ki de gitmişim. Bugün olsa yine giderim. O gece şehit olan ağabeylerimiz vatan uğruna şehit oldular. Bu canı vatan için vermeyeceğiz de ne zaman vereceğiz. Vurulduğum için ne pişmanım ne de moralim bozuk aksine kendimle gurur duyuyorum. Vücudumdaki yara şeref madalyası olarak kalacak.

YÜZLERİNİ DERSHANEDE GÖRDÜM
FETÖ'cülerin ne kadar vatan haini olduğunu dershanelerine gidince öğrendim. Dershanede "Dini biz temsil ediyoruz. AK Partililer bizim dinden değil" diyorlardı. Sürekli FETÖ'nün CD lerini izletip, kitaplarını okutuyorlardı. 100 lira dershane taksidini vermeyeni icraya verip parayı misliyle alıyorlardı. Dayanamayıp dershaneden ayrıldım. Gitmediğim ayların parasını, vermedikleri kitabın parasını benden aldılar. Bunlar Müslüman değil. Hak gaspçıları.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatansızlığı değil ölümü tercih ettim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN