Ankaralı kahramanlar anlattı: 2 ayağım da feda olsun

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Ankaralı kahramanlar anlattı: 2 ayağım da feda olsun

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini önlemek için canları pahasına sokaklara çıkan demokrasi kahramanları TBMM, Genelkurmay ve Emniyet Müdürlüğü’nün önünde yaşananları SABAH’a anlattı.

KIZIYLA YARALANDI

AHMET GEDİKASLAN (50):
Çıkarken kızım peşime takıldı. Annesi 'Sen kız başına ne yapacaksın oralarda' dedi. Kızım da bu işin cinsiyet değil Türkiye meselesi olduğunu söyledi. Birlikte Genelkurmay Başkanlığı'na kadar tankların peşinden gittik. Helikopterler etmeye başladı. Ben ve kızım yaralandık... Kalkabilsem demokrasi nöbetine giderim. Hastanemin penceresinden bayrak sallayarak destek veriyorum.

'TAM BİR SAVAŞTI'

SADULLAH KARATAŞ (42-polis):
Eve dönerken Emniyet'ten '20 dakika içinde tam teçhizatlı hazır olun' mesajı geldi. Giriş kapısında yaşlı bir teyze tankların içeri girmesini engelliyordu. Sonra o teyzeyi şehit ettiler diye duyduk. Uçaklarla attılar. Kalçamdan yaralandım. Biz askerlerle diyalog halindeydik. 'Biz emir kuluyuz' dediler. etsek askerleri vurabilirdik. Ancak onlar bizim kardeşimiz diye düşündük. İlk önce onlar da ateş etmedi. Ne olduysa bomba atıldıktan sonra oldu. Yaşananlar bildiğiniz savaştı.

'AĞABEYİM DE ŞEHİT'

KENAN KONUK (46):
Önce uçak seslerini duyduk. Televizyonu açtığımda Cumhurbaşkanımız konuşuyordu. Kızılay'a Meclis Kavşağı'na gittik. Orada tepkimizi gösterirken yukarıdan helikopterler geldi. Helikopterleri ilk gördüğümüzde alkışladık, Genelkurmay'ı kurtarmaya geldi zannettik. Sonra üzerimize ateş ettiler. Birinci ateşten kurtuldum, tekrar taramaya başlayınca yaralandım. Ağabeyim 1985'te Şırnak'ta PKK tarafından şehit edildi. 2 ayağım da bu ülkeye feda olsun!
MEHMET RÜSTEN HAZNEDAR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı kahramanlar anlattı: 2 ayağım da feda olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN