Dört kuşak nöbette

Giriş Tarihi: 31.7.2016
Dört kuşak nöbette

Iğdır ve ’de yağmura rağmen binlerce kişi demokrasi nöbetine koştu. ’da aynı aileden 4 kuşak meydanlardaydı. Kastamonu’da, 3 bin nüfuslu Daday’da demokrasi konvoyuna 2 bin kişi katıldı

Demokrasi nöbetleri yurdun dört bir yanında hız kesmeden sürüyor. Siirt'te 96 yaşındaki Nihale nine, 'un Osmancık ilçesinde ise 89 yaşındaki Mustafa Say, oğlu, torunu ve torununun oğlu ile meydanlardaki yerini aldı. İşte önceki akşam tutulan demokrasi nöbetlerinde öne çıkan bazı detaylar:
Siirt: 96 yaşındaki Nihale Çelebi, bir haftadır her akşam torunuyla birlikte demokrasi nöbetine geliyor. En ön sırada oturarak program bitene kadar elinden Türk bayrağını düşürmeyen Çelebi, sık sık dua etmeyi de ihmal etmiyor.

500 ARAÇLA 4 KİLOMETRELİK KONVOY...
Çorum: Osmancık ilçesinde 89 yaşındaki Mustafa Say, oğlu, torunu ve torununun oğlu ile demokrasi nöbeti tutuyor. Tüm darbeleri yaşadığını söyleyen Say, "Bu ülke muhtıralardan, darbelerden çok çekti. Gelecek nesiller o günleri yaşamasın diye dört kuşak buradayız. Bu oyunu bozacağız" dedi.
Kastamonu: Nüfusu sadece 3 bin olan Daday ilçesinde, kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen demokrasi konvoyuna 500 araçla yaklaşık 2 bin kişi katıldı. 4 kilometrelik konvoyda davul-zurna ekibi de yer aldı.
Antalya: Cumhuriyet Meydanı'nda 30 dereceyi bulan sıcaklık ve yüzde 90'a ulaşan neme rağmen binlerce kişinin sürdürdüğü nöbete, 655. Tarihi Kıkpınar Yağlı Güreşleri'nde ikinci olan Mehmet Yeşil, başpehlivan İsmail Balaban ve takım halinde birinci olan ASAT güreş takımı sporcuları da katıldı.
Iğdır: Binlerce vatandaş yağmura aldırmadan 200 metrelik bayrakla demokrasi yürüyüşü düzenledi. Emniyet Müdürlüğü'nün organize ettiği yürüyüş, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Hükümet Konağı'na kadar devem etti.
Eskişehir: Aralıklarla yağan yağmura rağmen vilayet meydanını dolduran binler, demokrasi nöbetini devam ettirdi.
Kocaeli: İzmit Perşembe Pazarı alanındaki nöbette, şarkıcı Doğuş, Berdan Mardini ve Nihat Doğan halka seslendi. Berdan Mardini halkın darbelerle yönetilemeyeceğini belirterek, "Bütün dünyaya hiç durmadan büyük bir demokrasi dersi veriyorsunuz" dedi.

'EN BÜYÜK SİLAH KALEMDİR'
Ordu: Altın ilçesinde Damla Yüksel ile Tarık Kılıç'ın nikâhı, meydandaki binlerce kişinin huzurunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından kıyıldı.
Van: Sanatçı Aydın Aydın ile sahneye çıkan çocuklar darbecilere meydan okuyarak, "Sizin tankınız, topunuz varsa bizim de kalemlerimiz var. Dünyadaki en büyük silah kalemdir" dedi.
Elazığ: Vatandaşların demokrasi nöbeti tuttuğu İzzetpaşa Meydanı'nın adı, "15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirildi.

Mehmet YILDIRIM- Erdoğan ÖZTÜRK-Tarık YILMAZ-Tahir Aşkın KISACIK-Rıdvan UYSAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört kuşak nöbette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN