Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ölümü destansı zafere çeviren halkın içindeyiz’

FETÖ’nün darbe girişimine “Halk geliyor” şarkısıyla tepki gösteren Grup Yürüyüş’ün kurucusu Mehmet , “Meydanlarda, ölümü destansı bir zafere çeviren halkla buluşuyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 31.7.2016
‘Ölümü destansı zafere çeviren halkın içindeyiz’
Direniş marşlarıyla tanınan Grup Yürüyüş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine "Halk Geliyor" şarkısıyla tepki gösterdi. Grup Yürüyüş'ün kurucusu Mehmet , 15 Temmuz gecesi bir yakınının düğününe katılmak için 'de olduğunu, darbe girişiminden telefonla arayan arkadaşlarının "Boğaziçi Köprüsü'nde askerler var" demesi üzerine haberdar olduğunu söyledi. Aslan, olayın ardından İzmir Valiliği'nin bulunduğu Konak Meydanı'nda toplanma kararı aldıklarını, bir yandan da tanıdığı herkesle irtibata geçerek sokaklara çıkmalarını ve hain girişimi protesto etmelerini istediğini dile getirdi.

'MUAZZAM DİRENİŞ'
FETÖ'nün darbe girişiminin daha önceki darbelerden farklı olduğunu aktaran Aslan, "Adeta bir işgal girişimiyle muhataptık. Halkın üstüne savaş uçaklarından bomba atan, helikopterden kurşun yağdıran, tankla ezen bir barbarlıkla karşı karşıyaydık. Bu ciddiyete rağmen başta ve Ankara'da olmak üzere halkın canını ortaya koyarak darbeye direnmesi muazzam bir şeydi" değerlendirmesini yaptı.

ERDOĞAN SEVGİSİ
Aslan, darbe girişimi sırasında sokağa dökülen halkın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ölümüne koruyacağını vurgulayarak, "Erdoğan sevgisinin ve ona duyulan güvenin insanların canlarını ortaya koyacak kadar güçlü bir duygu olduğunu gördük. İstanbul'da birçok meydanda bulunduk. Birkaç gündür de Anadolu'dayız. Sakarya, Bursa, Şanlıurfa, Bingöl, Adıyaman, Mardin'e gittik. Her gün bir şehirde programımız var ve devam edecek" dedi. Aslan, "Meydanlarda, ölümü destansı bir zafere çeviren halkın içindeyiz" diyerek, şunları kaydetti: "Bu kadar şehide rağmen kahramanca direnen ve hâlâ nöbet tutarak iradesine sahip çıkan bir halk bu. Bu muazzam direnişi sanatın her dalında anlatmalıyız. Özverili mücadeleye tanık olduk. Tankların önüne yatanlar, kalbi şehadetle atanlar, ülkeyi saran kardeşlik yumağı. Biz de grup olarak, söz ve müziği şahsıma ait 'Halk Geliyor' marşıyla selamlıyoruz bu direnişi."

?"HALK GELİYOR" ŞARKISININ SÖZLERİNİN BİR KISMI ŞÖYLE:
"Tank geliyor, geliyor, jetler alçak uçuyor/Hainler şehre indi, mermiler uçuşuyor/Tekbir, Allahu Ekber/Halk geliyor geliyor, tüm eller birleşiyor/ Ebabil kuşları gibi zulmün üstüne yağıyor/Halk geliyor geliyor genci yaşlısı yürüyor/Ebabil kuşları gibi zulmün üstüne yağıyor/ Tekbir, Allahu Ekber."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ölümü destansı zafere çeviren halkın içindeyiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN