Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım parasını da çaldılar

Giriş Tarihi: 31.7.2016 13:16
Yardım parasını da çaldılar

'nın Doğubayazıt İlçesi'nde yalnız yaşayan 70 yaşındaki Bedevi 'in evine giren hırsızlar, kötü günler için sakladığı 200 lirasını çaldı. Çelik, gözyaşlarını tutamadı.

Uluyol Mahallesi'nde Kaymakamlık ve hayırseverlerin yardımı ile yaşamını sürdüren 'in evine defalarca giren hırsızlar 29 Temmuz akşamı yine girdi. Anne ve babasına baktığı için evlenmeyen Çelik, onların ölümü ile birlikte yalnız kaldı. Babasından kalma eski kerpiç bir evde tek başına yaşayan Kaymakamlık ve hayırseverlerin yardım ettiği Çelik yıkılan evinin bahçesinde bir kişi tarafından tek odalı bir ev yapıldı. Hırsızlar, defalarca Bedevi Çelik'in evine girerek eşyalarını ve paralarını çaldı. En son geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde hırsızlar yine eve girmiş ve yaşlı kadına ait 200 TL'yi çalmıştı. Yaşlı kadının mağduriyetinin haber olması üzerine bir kişi tarafından Çelik'e hırsızların çaldığı 200 TL gönderildi. Kendisine gelen 200 TL'yi harcamayıp kötü günler için saklayan yaşlı kadının evine giren hırsızlar camı, pencereyi kırıp evi alt üst ederken beyaz bir bezin içinde olan 200 TL'yi de çaldı.

Çamaşırlarını yıkamak için akrabalarının evinde kaldığı hırsızların evin soyduğunu anlatan Bedevi Çelik, hırsızlardan çektiğini yokluktan çekmediğini söyledi. Evinin soyulduğunu gördüğünü yine gözyaşlarına boğulan Çelik, şöyle konuştu:

"Tek başına yaşayan zavallı bir kadınım. Ne yapacağımı şaşırdım. Hayırseverlerin verdiği paraları zor günlerimde kullanmak için saklıyorum ama hırsızlar buna müsade etmiyor. Beddua etmiyorum. Ama o hırsızların yakalanmasını çok istiyorum. Bana çok çektirdiler. Artık huzur içinde yaşamak istiyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım parasını da çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN