Tüm Türkiye aynı bayrağın altında

’de dün sabah 06.30’da demokrasi yürüyüşü düzenlendi. Katılımcılar 5 kilometrelik konvoy oluşturdu. Erzurumlular da 500 metrelik bayrak açarak darbecilere meydan okudu. ’da Rus turistler de demokrasi nöbetindeydi

Tüm Türkiye aynı bayrağın altında
Demokrasi nöbetleri ve FETÖ'nün hain darbe girişimine yönelik protesto yürüyüşleri tüm yurtta ilk günkü coşkusuyla sürüyor. 'de sabah 06.30'da yapılan yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı. Antalya'daki nöbette ise "Demokrasi için buradayız" diyen Ruslar da vardı.
Kayseri: Büyükşehir Belediyesi tarafından dün sabah 06.30'da Milli İrade Yürüyüşü düzenlendi. Talas Yamaç Paraşütü İndirme Alanı'nda yapılan 5 kilometrelik yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı. Türk bayraklarıyla yapılan yürüyüşte konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, himmet paralarıyla büyüyenlerin gerçek yüzünü gösterdiklerini belirterek, "Ne kadar vahşi ve ahlaksız olduklarını bir gecede gördük" dedi.
Yozgat: 'Seccadeni al gel Cumhuriyet Meydanı'ndayız' etkinliği ile yaklaşık 3 bin kişi meydanda sabah namazı kıldı.
Antalya: Cumhuriyet meydanındaki nöbete, Ruslar da ellerindeki Türk ve Rus bayraklarıyla katıldı. Rus Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İrina Balcı, 15 Temmuz'da korkunç bir gece yaşadıklarını ve çok üzüldüklerini söyleyerek, "Demokrasi için biz de meydanlardayız" dedi.
Gümüşhane: Darbe girişimine karşı koyanların sembol isimlerinden, kamyonla Taksim'e çıkan Gümüşhaneli Şerife Boz ile Atatürk Havalimanı'nda durdurduğu tank tarafından ezilerek yaralanan Vasfi Yılmaz da kente gelerek nöbete katıldı.
Gaziantep: Darbe girişimi sırasında İstanbul'da yaralanan üniversite öğrencisi İsmet Doğan, memleketi 'in Nizip ilçesindeki demokrasi nöbetine ambulansla geldi.
Erzurum: 500 metre uzunluktaki bayrakla "Bayrak yürüyüşü" düzenlendi. Binlerce Erzurumlu 15 Temmuz darbe kalkışmasını kınadı. Program, sanatçı Mustafa Yıldızdoğan'ın seslendirdiği türkülerin ardından sona erdi.
Ş.Urfa: Demokrasi nöbetine ünlü türkücüler Mahmut Tuncer, Güler Işık ve Zekeriya Ünlü katıldı.
Çanakkale: Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, meydanda demokrasi nöbeti tutanlara 2 buçuk ton şeftali dağıttı.
Samsun: Havza ilçesindeki çiftçiler, 100 traktörle demokrasi konvoyu düzenledi.
Burdur: 655'incisi düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Recep Kara da kentte önceki akşam yapılan nöbete katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm Türkiye aynı bayrağın altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN