Yaraları sardılar nöbet koştular

Giriş Tarihi: 1.8.2016
Yaraları sardılar nöbet koştular

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında cuntacı askerlerin silahından çıkan kurşunlarla yaralanan yüzlerce vatandaşın tedavisi için yoğun mesai harcayan çalışanları mesailerine demokrasi nöbetinde devam etti. Beyaz önlükleri ve bayraklarıyla Saraçhane Meydanı'nı akın eden yaklaşık bin sağlık çalışanı adına konuşan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Özgür Yiğit, "Hastanelerde yaralarımız için tıbbi anlamda elimizden geleni yaptık. Şimdi de demokrasi nöbetinde darbeye karşı durmaya destek olmaya geldik." dedi.

ÜZERLERİNDE ÖNLÜK ELLERİNDE BAYRAK

Beyaz önlükleriyle sokağa çıktılar, hep bir ağızdan "Darbeye karşı dik dur" dediler. Onlar FETÖ'nün asker kılığına girmiş hainleri tarafından vurulan yüzlerce vatandaşın tedavileri için gündüz yoğun mesai harcadı. Şimdi de halkın arasına karışıp İstanbul Saraçhane Meydanı'nda demokrasi nöbetine destek oldu. Fatih Bölgesi Hastaneler Birliği Genel Sekterliği'ne bağlı yaklaşık bin kadar sağlık çalışanı demokrasi nöbetine destek için sokağa akın etti. 15 Temmuz'dan bugüne kadar hastanelerde yaralılar için ellerinden geleni yapan sağlık çalışanları şimdi de boyunlarındaki steteskoplarıyla darbeye karşı dimdik durdu.

DARBE GELENEĞİNE HEP BİRLİKTE DUR DEDİK

Halkın demokrasi direnişine destek olmak için sokağa akın ettikerini söyleyen İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Yiğit, "15 Temmuz gecesi Türkiye için yeni bir doğuştu. Yıllarca süregelen darbe geleneğine milletin dur dediği bir geceydi. 'deki gibi 15 Temmuz'da da yeni bir destan yazıldı. FETÖ'nün yaptığı işgale karşı hep birlikte destan yazdık. Umarım böyle bir destan yazmaya bir daha ihtiyacımız olmaz. Herkese birlik ve beraberlik içinde nasıl davranılacağını göstermiş olduk. Türk halkı dünyaya darbelere karşı en iyi cevabı verdi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaraları sardılar nöbet koştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN