Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17’nci gecede de darbeciye hodri meydan

17’nci gecede de darbeciye hodri meydan
15 Temmuz'daki hain darbe girişimine karşı halkın dik duruşu demokrasi nöbetinin 17'nci gecesinde de meydanlarda sürdü. İşte il il 'nin demokrasi nöbetinden notlar:

"MARMARİS'E 3 TON ALTIN TAŞIDILAR"
Antalya: Nöbette konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, "Eğer Marmaris'te Cumhurbaşkanımızı teslim alabilselerdi otelin 7 kilometre ötesine 3 ton altın getirmişlerdi" dedi. 11 yaşındaki Teslime'nin okuduğu İstiklal Marşı ise herkesi duygulandırdı.
İzmir: Konak Meydanı'ndaki nöbete katılan, darbe girişiminde Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'nın bombalanması sırasında şehit olan polis memurlarından Murat Ellik'in amcası Recep Ellik, "Biz vatanını çok seven bir aileyiz. Yeğenim vatan için şehit oldu. Oğlum da 10 ay önce Dağlıca'da yaralandı. Meydana ilk günden beri geliyoruz. Önderimizin peşinden gidiyoruz" dedi.
Karabük: Kent meydanında binlerce kişinin katıldığı nöbette, Emniyet Müdürü Tezsever, alanda aileleriyle gelen çocukların okuması ve boyaması için çeşitli kitaplar hediye etti.
Karaman: Aktekke Kent Meydanı'nda toplanan halk İstiklal Marşı'nı okudu.
Adıyaman: Nöbete katılan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Biz geleceğimiz, ay-yıldızlı bayrağımız, ezanımız, vatanımız, milletimiz için, o alçaklara ne ders verilmesi gerekiyorsa, o tanklara karşı gerekirse hedef olmaya hazırız. Siper olmaya hazırız" dedi.
Gaziantep: 'ye sığınan Suriyeli aileler de nöbete katılıyor. Suriyeli Fatih Muhammed, "Allah bu memlekete zeval vermesin" derken, Suriyeli Yusuf Şahin ise "Erdoğan bir dünya ve İslam lideridir" dedi.
Aydın: Binlerce vatandaş kent meydanındaki nöbeti sürdürdü. Nazilli'de ise belediye önünde nöbet tutan vatandaşlara Nazilli Devlet Hastanesi yönetimi yiyecek ve içecek ikramında bulundu.
Denizli: Çivril ilçesindeki nöbete katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Darbeciler köpek bile olamaz. Bunlara öyle bir ceza vereceğiz ki, 'keşke geberip gitseydik' diyecekler. Lağım fareleri gibi ölecekler" dedi.
Konya: Mevlana Meydanı'ndaki nöbete Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı.
Niğde: 300 temizlik işçisi nöbete "Darbeyi çöpe at" pankartıyla katıldı.
'nin diğer illerinde de milyonlar sokaklara, meydanlara çıkarak demokrasi nöbetini sürdürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17’nci gecede de darbeciye hodri meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN