Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunu yapacak bir başka millet yok

Darbecilere direnirken şehit olan Ensar Ayanoğlu’nun o yanında olan kardeşine son sözleri “Sakın yanımdan ayrılma” oldu. Kardeş Ayanoğlu: O gece hepimizde Türklüğün ve imanın verdiği bir gurur vardı

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Bunu yapacak bir başka millet yok
Darbe girişimi sırasında cuntacılara karşı durmak için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne giden kardeşlerden Ensar Ayanoğlu (27) şehit oldu, Oğuz Ayanoğlu (22) ise yaralandı. İki kardeş hain kalkışmanın yaşandığı o karanlık de cuntacıların karşısına dikilmek için köprüye gidenlerin arasındaydı. Ensar Ayanoğlu'nun kardeşine söylediği son sözü "Sakın yanımdan ayrılma" oldu. Ancak hain cuntacılar iki kardeşi dakikalar sonra ayırdı. İki kardeş diğer vatandaşlarla birlikte vatan ve bayrak için hain askerlere bu yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Tam o sırada bir vatandaş açılan sonucu yaralanıp yere yığıldı. Ensar Ayanoğlu bu vatandaşın yardımına koştu. Ayanoğlu da yaralı vatandaşa yardıma giderken kurşunların hedefi oldu. Olay yerinde şehit oldu. Ağabeyinin yanına gitmek isteyen Oğuz Ayanoğlu da yaralandı.

'BUNLAR O KADAR HAİNLER Kİ...'
Ağabeyi şehit düşen Oğuz Ayanoğlu yaşadıklarını ilk günkü acıyla anlattı: Gişelere doğru gittik. O sırada bir anda etmeye başladılar. Hemen oradaki duvarın arkasına saklandık. Orada çok yürekli bir abimiz, elinde Türk bayrağıyla tankların önüne doğru gitmeye başladı. Kollarını açarak meydan okudu. Orada askerlere bir şey söyledi mi söylemedi mi pek emin değilim duyamadık. Tanklarla bizim aramızda tam ortada duruyordu. Kızı da bizim yanımızdaydı. Haykırıyordu, 'Baba, yapma baba' diye. Kardeşim kızı çekti. O anda adamı vurdular adam bir anda yere yığıldı. Kız koşuyordu, kardeşim kızı çekti. 'Sen dur biz alacağız' dedi. Hemen adamı almaya gittik beraber. Kardeşim önden gitti ben arkasından hemen koştum. Ortalama bir 6-7 metre gittik. Gişeleri geçtik yerdeki yaralıyı almaya gidiyorduk yani. Bunlar o kadar hainler ki. O kadar vicdansızlar. "Kızı çektik biz o gitmesin" diye sonuçta o bir bayan. Biz yerdeki yaralı insanı almaya çalışırken bizi kurşuna tuttular, taramaya başladılar. Orda zaten ağabeyimi kaybettim ben...

'AĞABEYİM HERKESE YARDIM EDERDİ '
Oğuz Ayanoğlu o gece bir inançla darbecilere karşı mücadele verdiklerini belirtti. Ayanoğlu "Orada bambaşka bir ruh hali var. Hani bu Türklüğün verdiği, imanın verdiği bir şey. Orada ayrı bir psikoloji var. İnsan kendini kaybediyor çünkü. Elinde bir şey yok mermiye gidiyorsun. Haberlerde hepimiz görüyoruz neler olduğunu. Tankın önüne yatıyorsun. İnsan kendini gerçekten kaybediyor tamamen kaybediyor. Türklüğün verdiği bir gurur. Bunu yapacak başka bir millet yok. Bunu başka hiç kimse yapmaz." dedi. Şehit ağabeyini minnetle andığını söyleyen Oğuz Ayanoğlu, "Müthiş bir insandı. Tabii herkesin eksi yönleri de vardır ama kardeşim benim hep yardımseverdi. Her şeye böyle önden giderdi. Herkese yardım etmeyi çok severdi." diye konuştu.

ABİSİNİN TESPİHİ HATIRA KALDI
Tedavisi süren Oğuz Ayanoğlu'nun yetkililerden tek bir isteği var. Gazi genç "Bu hainlerin asılmasını istiyorum. Bu hainlerin hala nefes aldıklarını bilmek, düşünmek zorumuza gidiyor." dedi. Ağabeyi şehit olduğu sırada elinde bulunan tespihi sıkı sıkı tutan Oğuz Ayanoğlu, "Bu tespihi ömür boyu saklayacağım." dedi. Kardeşlerin babası İhsan Ayanoğlu ise, "Yapılacak bir şey yok. Tek sevincimiz bu milletin başına bir şey gelmedi. Bu aziz millet orada bir tarih yazdı. Bu millet, o gece dünya tarihini yeniden yazdı." açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunu yapacak bir başka millet yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN