Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Darbeyi püskürttük OHAL’de evleniyoruz’

’da yeni evlenen çift, gelin arabasının plakasına yazdırdığı “Darbeyi püskürttük, OHAL’de evleniyoruz” mesajıyla dikkat çekti

Giriş Tarihi: 2.8.2016
‘Darbeyi püskürttük OHAL’de evleniyoruz’
girişimi, Türki milleti tarafından büyük bir kahramanlık örneği sergilenerek püskürtüldü. Halkın canı pahasına tankların önüne yatıp kurşunlara siper olarak durdurduğu darbe girişiminin ardından, devletin tüm birimlerine sızan FETÖ örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında OHAL ilan edildi. OHAL kapsamında çıkarılan kararnamelerle de binlerce hain TSK'dan ihraç edilirken, yine on binlerce hain kamu kurum ve kuruluşlarından temizlendi. Normal hayatına dönmeye başlayan vatandaşlar ise kahramanlık hikâyesinin yazıldığı günü birçok alanda ölümsüzleştirdi. lu Sakine ve Hayrettin Şengel çifti de gelin arabasına yazdırdıkları yazı ile Türkiye'nin en uzun gecesinin sonunda elde edilen zaferi en mutlu günleri ile perçinleyip, ölümsüzleştirdi. Erzurum öğretmen evinde yapılan töreniyle dünya evine giren çift, gelin arabasına yazılan klasik mutluluk sözleri yerine, en büyük mutluluğun bir vatan sahibi olmak olduğunu gösteren bir yazı yazdırarak yeni bir akımı başlattılar. Her zaman sevgi sözcüklerinin yazıldığı gelin arabasına bu kez, " Darbeyi püskürttük, OHAL'de evleniyoruz" yazısı yazdıran çiftin gelin arabasını görenler, alkışlarla karşıladı.

'NORMALE DÖNDÜK' MESAJI
Yazıyla, OHAL ilan edilmesine rağmen tüm hayatın normal akışında devam ettiği mesajını veren Şengel çifti, akrabalarının ve arkadaşlarının katıldığı düğün töreninde doyasıya eğlendiler. Ülkenin 15 Temmuz gecesi büyük bir tehlike yaşadığını söyleyen Şengel çifti, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Tüm halkın direnişi ile bu girişimi püskürttük. En büyük sevginin vatan sevgisi olduğunu bildiğimiz için, en mutlu günümüzde gelin arabasına böyle bir yazı yazdırmaya karar verdik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Darbeyi püskürttük OHAL’de evleniyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN