Sırtında darbenin iziyle bir ömür...

Cuntacı askerler tarafından karnından vurulan Ömer Karakaş’ın ameliyatla dalağı alındı. Saplanan mermi riskli olduğu için çıkarılamayan Karakaş, artık sırtında darbenin iziyle yaşayacak

Sırtında darbenin iziyle bir ömür...
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminde demokrasi ve milli irade için sokağa çıkan Bulgar göçmeni Ömer Karakaş (41) İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde cuntacı askerlerin iyle karnından vuruldu. Olay yerinde Türk bayrağıyla yarasına tampon yapılan ve ameliyatla dalağı alınan kahraman, sırtındaki demokrasi kurşunuyla yaşayacak.

TÜRK BAYRAĞI İLE TAMPON
15 Temmuz'da FETÖ'cü hainler tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminde Bulgar göçmeni olan Ömer Karakaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine demokrasi, bayrak ve vatan için arkadaşlarını da alıp Atatürk Havalimanı'na doğru hareket etti. Otomobili olmadığı için otostopla gitmeye çalışan Karakaş, Saraçhane'de İBB'nin önünden geçerken tankları ve açan askerleri gördü. Orada yaralanan vatandaşlara yardım etmek için ön tarafa kadar ilerledi. Cuntacı askerin silahından çıkan kurşunla yaralanan Karakaş, oracıkta yere yığıldı. Yardımına diğer demokrasi sevdalıları koştu. Bilinci açık halde yerde yatan Karakaş'ın yarasına ilk olarak Türk bayraklarıyla tampon yapıldı. Ardından hastaneye götürüldü. Ameliyatla dalağı alınan kahramanın sırtına saplanan mermi ise risk taşıdığı için çıkarılamadı. Karakaş, bundan sonra sırtındaki demokrasi hatırasıyla yaşayacak. Restoran işletmecisi Karakaş, askerlerin açtığı ateşin kimseyi korkutmadığını, herkesin ateşin üstüne doğru gittiğini söyledi. Karakaş şöyle devam etti: "Askerler her yere ateş ediyordu. Yaralanan, vurulan varsa yardım etmek amacındaydım. En ön tarafta birkaç insanın vurulduğunu gördüm. Koşmaya başladım. O ara telefonum çalıyordu. Arkadaşlarım durumumu merak etmiş. Telefonu açtığım an vuruldum."

'MÜSLÜMANLARIN UMUDU TÜRKİYE'
"FETÖ'nün ve onu kullananların tek hedefi, bu şanlı Türk bayrağını Anadolu'dan atmak" diyen Karakaş, şunları söyledi: ", İslam'ın vatanı ve Müslümanlar'ın umududur. Biz o gün bu umudu yaşatmaya devam ettirmek için sokaklara indik. Bu saatten sonra da bu millete bir şey olmaz artık. Herkese dersini verdik. Bugün yine İslam'a, vatanıma saldırdıklarında gözüm kapalı tekrar canımı ortaya koyarım. Allah bu devlete bir daha böyle bir hadise yaşatmasın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırtında darbenin iziyle bir ömür...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN